SAK dizisi (Sen Anlat Karadeniz) oyuncuları, konusu ve karakterleri kimler?

  1. Ajanda
SAK dizisi (Sen Anlat Karadeniz) oyuncuları, konusu ve karakterleri kimler?
SAK dizisi (Sen Anlat Karadeniz) oyuncuları, konusu ve karakterleri kimler?

Sen Anlat Karadeniz oyuncu kadrosu ve karakterleri Diriliş dizisi karşısında elde ettiği başarının ardından merak konusu oldu. Her çarşamba takipçileriyle buluşan dizide Tahir ve Nefes karakterleri etrafında önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Peki, SAK dizisi olarak kısaltması yapılan Sen Anlat Karadeniz'in oyuncuları kimler ve canlandırdıkları karakterler neler?

Sen Anlat Karadeniz konusu projeyle ilgili detayların açıklanmasının ardından araştırılmaya başlandı. Zorla evlendirilen Nefes’in çocuğu ile birlikte verdiği mücadelenin anlatıldığı dizide önemli isimler yer alıyor. Peki, Sen Anlat Karadeniz dizisinin ilk bölümünde hangi gelişmeler yaşandı? İşte tüm detaylar ve oyuncular…

SEN ANLAT KARADENİZ OYUNCU KADROSU

24 Ocak Çarşamba günü ekranda ilk sınavını verecek dizinin oyuncu kadrosunda birbirinden ünlü isimler yer alıyor. Şarkıcı Öykü Gürman’ın da Asiye karakterine hayat vereceği dizinin oyuncu kadrosu ve karakterleri ile ilgili yapılan açıklamalar şöyle;

ULAŞ TUNA ASTEPE: SEN ANLAT KARADENİZ TAHİR KARAKTERİ


Ulaş Tuna Astepe 1988 İzmit doğumludur. Lise eğitimini İstanbul Lisesi'nde tamamlayan oyuncu, Mimar Sinan Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. 2008 yılında Osmanlı Cumhuriyeti filminde kostüm asistanlığı yaptıktan sonra tiyatro ve televizyon projelerinde yer almaya başlamıştır. ‘Cam Yapraklar’ ve ‘Bayrak’ oyunlarındaki performansıyla tiyatro severlerin beğenisi kazanmıştır. 2012 yılında Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu'nun kardeşi Orhan karakterini canlandırmıştır. Daha sonra 'Analar ve Anneler' dizisinde oynamıştır.

İREM HELVCIOĞLU: SEN ANLAT KARADENİZ NEFES KARAKTERİ


İrem Helvacıoğlu, 1990 yılında Almanya'da doğdu. Çocukluğu Almanya’da geçmesine rağmen aslen Ankaralı olan İrem Helvacıoğlu, oyunculuk eğitimine Müjdat Gezen Sanat Merkezinde Tiyatro Eğitimi alarak başladı. Kariyerine ilk olarak Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisi ile giriş yaptı. Muhteşem Yüzyıl, Kurtlar Vadisi Pusu, Güneşin Kızları dizilerinde rol aldı. Kurtlar Vadisi’nde Esra, Muhteşem Yüzyıl’da ise Clara rolü ile ekrana geldi. 2016 yaz sezonunda başlayan No:309 dizisinde Pelin Su karakterini canlandıran İrem Helvacıoğlu, gençlik dizisinin 39. bölümünde kadrodan ayrıldı.

MEHMET ALİ NUROĞLU: SEN ANLAT KARADENİZ VEDAT KARAKTERİ


Mehmet Ali Nuroğlu, 7 Eylül 1979 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Babası subay olduğu için tayinlerle, kızkardeşi ve annesiyle Patnos, Kıbrıs, İstanbul, Tekirdağ, Ankara gibi yerlerde yaşamış. (ODTÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi felsefe bölümünde 3 yıl birinci sınıfı okuduktan sonra, lise yıllarında okul kulüplerinde başladığı tiyatro oyunculuğunu meslek edinmeye karar verdiği için ayrılıp Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Bölümüne girdi.
Devlet Tiyatrolarında görev aldı. Hatta bir ara Semih Sergen'in asistanlığı yaptı. Konservatuvarın üçüncü sınıfında da TRT'deki "Yuvadan Bir Kuş Uçtu" dizisinde minik bir rol aldı. Çağan Irmak'ın yazıp yönettiği Çemberimde Gül Oya adlı diziden teklif alınca İstanbul'a geldi. "Salvador Dalí Göndermeleri İçimi Isıtıyor" adlı tiyatro oyununda oynadı. Mehmet Ali Nuroğlu 2009 yılında evlendiği Selin Şekerci'den 25 Nisan 2011 tarihinde ayrıldı. Mehmet Ali Nuroğlu, 28.10.2011 tarihinde Çiçek Gülsen ile evlenmiştir.

SİNAN TUZCU: SEN ANLAT KARADENİZ MUSTAFA KARAKTERİ


Sinan Tuzcu, 10 Temmuz 1977 tarihinde Gaziantep'de doğmuştur. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği ön lisans eğitiminden sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro ana sanat dalından 2004 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra Londra'da "Arcola Theatre" bünyesinde bir sene sahne amirliği, elektrikçilik, ışıkçı vs. işlerde çalıştı. Konservatuar öncesi Ankara Devlet Tiyatrosu'nda yardımcı oyuncu olarak ilk profesyonel deneyimini yaşadı. 1998 yılında Ankara Sanat Atölyesi'ni kurdu. Beş sene profesyonel olarak orada çalıştı. Televizyonda 2006 yılında oynayan "Ihlamurlar Altında" dizisi ile tanındı. Yine 2006 yılında Engin Cezzar- Gülriz Sururi Tiyatrosunda Ayşe Opereti adlı oyunda oynadı.

GÖZDE KANSU: SEN ANLAT KARADENİZ EYŞAN KARAKTERİ


Gözde Kansu 23 Ağustos 1980 İzmir doğumlu oyuncudur. Kansu'nun oyunculuk ve sanat dünyasına girişini değerlendirmek gerekirse çocukluğunda başlamıştır bu kariyeri. Çünkü doğduğundan kısa bir süre sonra vücudunun çok esnek olmasından dolayı ailesi korkup onu doktora götürmüştür. Doktor hemen bale kursu alması konusunda tavsiye vermiştir ve böylelikle kendini kısa süre içerisinde bale resitallerinde bulmuştur güzel oyuncu. Bu dönemden sonra okul ile değil de çeşitli sanat dalları olan; bale, müzik ve tiyatro gibi alanlarla ilgilenmeye başlayan Kansu eğitim hayatı boyunca kendini bu alanlarda geliştirmiştir. Daha sonra tiyatroya yönelmeye başlayan güzel oyuncu sınavlarını araştırıp girmiştir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü kazanan güzel oyuncu burada kendini daha da geliştirdikten sonra oyunculuk kariyerine profesyonel anlamda başlamıştır. Oyunculuk kariyerine televizyonlardan aldığı dizi teklifleri ile başlayan güzel oyuncu 15 yaşındayken ilk dizisi olan Çiçek Taksi adlı dizide dönemin usta oyuncularıyla birlikte rol almıştır. Bu dönemden sonra da Al Yazmalım, Hanımın Çiftliği, Dudaktan Kalbe, Cemile, Neşeli Hayat gibi dizilerde yer alan ünlü oyuncu sinema filmlerinde de rol almıştır. 2008 yılında gişe rekorları kıran sinema filmi Issız Adam'da Sinem karakterini canlandıran ünlü oyuncu sinema alanında da iyi bir performans sergilemiştir. Geçtiğimiz dönemde ATV'de yayınlanmaya başlayan Veliaht adlı yarışma programında sunuculuk yapan Kansu giydiği kostüm yüzünden siyasetçi kesimden büyük tepkiler almış ve bunun üzerine işine son verilmiştir.

ÖYKÜ GÜRMAN: SEN ANLAT KARADENİZ ASİYE KARAKTERİ


4 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Berk Gürman adında erkek ikiz kardeşi vardır. Müzik eğitimine küçük yaşta başladı. İlkokulu Özel Efdal Ana ve İlkokulunda tamamlayan Öykü Gürman, ortaokulu İstek Vakfı Acıbadem Lisesi’nde bitirdi.1997 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nin sınavlarını kazanarak eğitimine burada devam etti. Cihat Aşkın’dan özel keman dersleri aldı. 2001 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun oldu. Bu süre içinde gerek keman gerekse solist olarak okul konserlerinde aktif roller aldı. 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarını kazanarak müzik eğitimine keman ve şan dersleri alarak devam etti.

Çeşitli flamenco topluluklarında, okul orkestralarında solist olarak birçok performanslar sergiledi.2007 yılında İkiz kardeşi ile birlikte kendilerinin seslendirdikleri "Evlerinin Önü Boyalı Direk" şarkısının videosunu; video paylaşım sitesi YouTube'a yüklediklerinde milyonlarca insan tarafından tıklanarak tanınmışlardır. 2007 yılının Aralık ayında ikiz kardeşi Berk Gürman ile” KISMET” albümü yayımlandı. 2009 yılında yine Berk Gürman ile “İKİ ARADA” albümü yayımlandı. Aynı yıl Kral Tv’den “yılın en iyi çıkış yapan grubu”, Magazin Gazetecileri Derneğinin “yılın en iyi çıkış yapan yorumcusu” Radio N101 “en iyisi sizsiniz” ödülünü aldı. 2008 yılında Evlerinin Önü Boyalı Direk şarkısı ile Hürriyet Altın Kelebek ödülünün sahibi oldu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS