Sayısal Loto sonuçları: Milli Piyango MPİ çekilişi sonucu

Sayısal Loto sonuçları: Milli Piyango MPİ çekilişi sonucu

Milli Piyango (MPİ) internet adresinde sayısal Loto sonuçları açıklandı. Sayısal Loto’nun bu haftaki büyük ikramiye tutarı 1.759.550 TL. Sayısal Loto tahmin üzerinden Milli Piyango İdaresi’nin Ankara’daki Balgat binasında noter huzurunda çekilen şans oyununda talihli numaralar hangileri? Kupan sahipleri bilet sorgulamasını kurumun resmi web sayfasında yapılmaktadır.

Milli Piyango İdaresi tarafından 30 Aralık’ta çekilen Sayısal Loto sonuçları, canlı yayında az önce verildi. Toplam dağıtılacak ikramiye tutarı 4 milyon 630 bin 396 lira; bu haftaki büyük ikramiye tutarı 1.759.550 TL. Kurumun “canlı” olarak verdiği sonuçlar üzerinden merak edilen soru: Süper Loto’da olduğu gibi büyük ikramiye devredecek mi? Bu sorunun cevabı az sonra kurumun resmi web sayfasında açıklanacak.

30 Aralık şans oyunu sayısal loto çekilişi sonuçları: 3, 6, 19, 35, 38, 41

Bu hafta oynanan ve en çok devreden şans oyunu olan Süper Loto'da 8 haftadır devreden numaralar hangileri oldu? Devreden numaralarda en çok çıkan sayılar...

Süper Loto sonuçları: Devreden numaralar listesi

Milli Piyango yılbaşı çekilişi: 1998’ten bu zamana kadar çıkan numaralar

GEÇEN HAFTA (23 ARALIK) NE OLDU?

23 Aralık'ta büyük ikramiye tek bir ile çıktı: Kırklareli... Büyük ikramiye 1.627.438,70 TL olarak belirlendi. Çıkan numaralar: 4, 7, 10, 17, 20, 45. 5 bilen kişi sayısı 147 kişi olarak belirlenirken, kazandıkları ikramiye tutarı 4.662,35 TL olarak açıklandı. 4 bilen kişi sayısı 7 bin 601 kişi, kazandıkları ikramiye tutarı 68,35 TL. 3 bilen kişi sayısı 133 bin 676, kazandıkları ikramiye tutarı 10,85 TL.

Çıkan numaralar üzerinden yapılan istatistiklere göre; 4 sayısı bu zamana dek 126 kez, 7 sayısı 133 kez, 10 sayısı, 128 kez, 17 sayısı 144 kez, 20 sayısı 136 kez, 45 sayısı 119 kez geldi. 10 sayısı 19 hafta sonra gelmesi dikkat çekti.

SAYISAL LOTO NE ZAMAN ÇEKİLİYOR?

Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre; Sayısal Loto şans oyunu her hafta sonu Cumartesi günü saat 21:15’te, Ankara’da kurumun genel merkezinde çekilmektedir.

KOLON FİYATI

Şans oyununda kurumu tarafından kolon bedeli 1.50 Türk Lirası olarak açıklandı. En az 1 en fazla 8 kolon oynanabilir. 8 kolon oynayanlar 12 Türk Lirası ödeyecektir.

OYUNA DAİR KURUM TARAFINDAN YAPILAN RESMİ AÇIKLAMA

Kurum tarafından yapılan açıklamaya göre; İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Şans oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine bilinmesi gereken ise oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS