Akyaka Gezilecek Yerler Listesi... Akyaka'da Görülmesi Gereken Yerler Ve Yapılacaklar Listesi

Akyaka Gezilecek Yerler Listesi... Akyaka'da Görülmesi Gereken Yerler Ve Yapılacaklar Listesi

Akyaka Gezilecek Yerler Listesi... Akyaka'da Görülmesi Gereken Yerler Ve Yapılacaklar Listesi

Muğla'nın her bir şehri tatil yapmak için çok elverişlidir. Muğla'da ki en çok tercih edilen tatil mahallelerinden olan Akyaka'da görülmesi ve gezilmesi gereken yerler vardır. Akyaka Muğla'da Ula ilçesine bağlı olan bir mahalledir. Bir mahalle olmasına karşın çok güzel plajlara ve koylara sahiptir. Akyaka sadece Muğla'nın değil ülkemizin de en önemli turizm merkezlerinden bir tanesidir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Akyaka Gökova körfezinde bulunmaktadır. Bu bölgede özellikle paraşütçülük faaliyetleri oldukça yaygındır. Eğer siz de daha önce hayatınızda hiç paraşüt deneyimi yaşamadıysanız ya da daha önce yaşamış ve bir kez daha denemek istiyorsanız burada ki paraşüt faaliyetlerine katılabilirsiniz. Akyaka'da yapılacaklar listesinin başında paraşütçülük yer almaktadır. 

 Akyaka Gezilecek Yerler Listesi...

Akyaka'da Görülmesi Gereken Yerler ve Yapılacaklar Listesi

1) Azmak Nehri

Akyaka doğal güzelliği fazla olan bir mahalledir. Azmak nehri de bu doğal güzelliklerinden sadece bir tanesidir. Azmak nehri yanında sazlıklar bulunur. Buralarda çok güzel bir kano deneyimi yaşamak mümkündür. Azmak nehri çevresinde mangal yapmak ve piknik yapmak da oldukça yaygındır. Azmak nehri bu mahallede ki bir tatlı su nehridir. Kendinizi adeta burada huzurda hissedeceksiniz. Azmak nehri turistlerin de gözdesi haline gelmiş olan çok özel bir yerdir. Ziyaretçilerini kendine hayran bırakan bir nehir olan Azmak nehri ziyaret edilmesi gereken nehirlerden yalnızca bir tanesidir. Azmak nehri yemyeşil bir bitki örtüsüne sahiptir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

2) Akyaka Plajı

Denize girilebilecek en güzel halk plajları arasında yer almaktadır. Akyaka plajına giriş için herhangi bir ücret de ödemiyorsunuz. Muğla'da ki mavi bayrak almayı başarmış olan plajlar arasındadır. Akyaka plajının denizi oldukça temiz ve berraktır. Turistlerin en çok uğradığı yerlerden bir tanesidir. Akyaka plajı içerisinde bir tane de işletme bulunuyor. Dolayısıyla kolay bir şekilde şezlong ve şemsiye kiralama şansınız vardır. Akyaka plajının denizi ise temiz olduğu gibi altı kumdan oluşmaktadır. Bedensel engelliler için de uygun bir plaj olduğundan dolayı 2016 yılında engelsiz plaj unvanını da almayı başarmıştır. Akyaka plajı Akyaka'da 1. derecede sit alanı ilan edilen yerler arasındadır. 

3) Çınar Plajı

Akyaka'da en güzel plaj neresidir denilince verilebilecek ilk cevaplardan birisidir belki de Çınar plajı. Çınar plajı Akyaka'da 3 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Konumu kolay bir yerdedir. Hem özel araç hem de toplu taşımayı kullanarak bu plaja ulaşabilirsiniz. Akyaka'da ki en temiz plajlardan olan Çınar plajına giriş ücretsizdir. Oldukça serin sularının olduğu bu plajda yazın nemini bir nebze de olsa atabileceksiniz. Kendinizi adeta yenilenmiş gibi hissedeceğiniz bu plajda yürüyerek de pek çok yere gidebilirsiniz. Akyaka merkezden kalkan dolmuşlar ile kolayca ulaşım sağlanabiliyor. Küçük renkli taşlardan oluşan bir kumsalı vardır. Hem yeşilin hem de mavinin bir arada bulunduğu bu plaj ülkemizin en güzel plajlarından birisidir belki de.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

4) Sedir Adası

Marmaris'e de yakınlığı ile ünlü bir adadır. Sedir adası Akyaka'da tam olarak Gökova körfezinin civarlarında bulunur. Sedir adasına tekne turları vasıtası ile ulaşım sağlamak mümkündür. Burada gidilebilecek iki tane de yer vardır. İçerisinde bir tane antik kent ve bir tane de ünlü olan Kleopatra plajı yer almaktadır. Sedir adası görenleri kendine hayran bıraktıran adalar arasındadır. Harika bir kuma sahip olan sedir adası eşsiz bir denize sahiptir. Eğer bu adaya daha önce hiç gitmediyseniz mutlaka gitmenizi ısrarla öneriyoruz. 

5) Akbük Koyu

Akbük koyu denizin keyfini çıkarabileceğiniz en güzel koylardandır. Akyaka merkezine 25 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Muhteşem temiz bir koy olan Akbük koyu içerisinde hem denize girebilir hem de günü burada geçirecek ateş yakarak kamp yapabilirsiniz. Gökova körfezinin tam olarak kuzey tarafında yer almaktadır. Akbük koyu huzur bulacağınız muhteşem bir plaja sahiptir. Tam olarak Kıran dağları eteklerinde kalır. 1. dereceden doğal bir sit alanı ilan edilen Akbük koyu tekne turlarının en çok uğradığı yerler arasındadır. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

6) Küfre Koyu

Daha önce Akyaka'nın koyları ve doğal güzellikleri ile ünlü bir yer olduğunu dile getirmiştir. Akyaka'da gidilebilecek güzel koylardan birisi de Küfre koyudur. Küfre koyu yat ve tekne turları ile ulaşılan bir yerdir. Azmak nehri ile de birleşen bir konumdadır.