hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Antalya Lara Nerede, Hangi İlçede, Nasıl Gidilir? Antalya Lara Gezilecek Yerler Nelerdir?

  Antalya Lara Nerede, Hangi İlçede, Nasıl Gidilir Antalya Lara Gezilecek Yerler Nelerdir
  expand

  Lara Plajına adını vermiş olan Lara sözcüğü, Hitit dilinde kum anlamını gelmektedir. Türkiye'de yer alan çeşitli plajlardan bir tanesini oluşturan Lara Plajı, en uzun yapıya sahip olan kumsal plaj şeklinde de bilinmektedir. Turizm kapasitesinin bir hayli yüksek olduğu Lara Plajı, gününü iyi bir şekilde değerlendirmek isteyen kişilerin sık sık uğradığı plajlardan bir tanesidir. Lara Plajı, her geçen gün çok daha gelişerek tercih edilmekte olan plajlar kategorisinde en üst sıralarda yer almayı başarmaya devam etmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Lara Plajı'nın Özellikleri Nelerdir?

  Lara Plajı, Türkiye içerisinde en fazla rağbet gören ve oldukça popüler olan plajların arasında yer almaktadır. Lara Plajın yer aldığı bölgedeki turistik yerlerin kapasitesi genel olarak 30.000 yatak civarında olmaktadır.

  Yeni olan tesislerin yapımına devam edilmekte olan bu bölgede, sayıların da artış göstereceği belirtilmektedir. Lara plajı ve etrafı, sakin nitelikteki tatillerden keyif alan kişiler için en iyi alternatifleri sunmaktadır. Turistik konaklama tesislerinin artması ile beraber Lara Plajının canlı ve hareketli bir plaj şekline gelmesi amaçlanmaktadır.

   Lara Plajı İçerisinde Neler Mevcuttur?

   Lara Plajının arka kısmında küçük bir ormanlık alan yer almaktadır. Ormanın içinde tatilciler için piknik yerleri ve kamp yapmaları amacı ile doğa ile iç içe yapılara uygun alanlar bulunmaktadır. Tatilcilerin, aileleri ve sevdikleri ile birlikte eğlenceli vakitler geçirmek için tercih edebilecekleri mesire alanları burada mevcut halde bulunmaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   Piknik alanlarının içerisinde Belediye tarafından gelen ziyaretçilerin düşünülmesi ile yerleştirilmiş olan mangal şömineleri mevcuttur. Bu şömineler aracılığı ile tatilciler gönül rahatlığı ile mangallarını yapmaktadır ve böylece yine piknik alanlarında yemeklerini koymaları için dizayn edilmiş yer alan masalar bulunmaktadır.

  Lara Plajı’na Nasıl Gidilir?

  Lara Plajına gitmek isteyen kişiler tarafından popüler olan plajın yeri sıklıkla merak edilmektedir. Lara Plajı, Antalya ilinde yer almaktadır. Antalya'da bulunan bu plaja ulaşım plaja ulaşım sağlamak için pek çok seçenek bulunmaktadır. Lara Plajı'na Antalya otogarından kalkmakta olan dolmuşlar aracılığı ile kolay bir şekilde ve kısa bir süre içinde ulaşılabilmek mümkündür. Lara alanına ulaştıktan sonra ise Lara Plajı tamamen yürüme mesafesinde kalmaktadır. Bununla birlikte Lara Plajı'nın Antalya Havalimanından bulunan uzaklığı ortalama olarak 15 kilometre olmaktadır.

  İl merkezinden plaja gelmeyi düşünen kişiler ise merkezden hareket etmekte olan Muratpaşa minibüslerini tercih edebilirler. Lara Plajına ulaşabilmek için toplu taşıma araçları vasıtası ile gitmek istemeyen kişiler ise şahsi araçları veya araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak kiraladıkları araçlar sayesinde bu plaja gelebilmektedirler. Lara Plajı'na ise Özgürlük parkının sağ tarafında mevcut halde bulunan Eski Lara Caddesinin takip edilmesi ile de ulaşılabilmektedir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Lara Plajı Nerededir?

  Türkiye'nin en büyük plajlarını arasında yer almakta olan Lara Plajı Antalya'nın Serik ilçesinde yer almakta. Bununla birlikte Lara Plajının konumu Antalya'nın merkezine on sekiz kilometrede bulunmaktadır. Lara Plajı Antalya'nın güneydoğusunda yer almaktadır. Arkasında ise ormanlık bölgeler mevcut olan Lara Plajında kamp yapmaya uygun olan pek çok alan da bulunmaktadır. Lara Plajı'nın denizi bir hayli berrak ve sakindir. Denizin suyuysa soğuk değil çok daha ılıktır. Lara Plajının denizinin yapısına bakıldığında ise yosunlu olduğu görülmektedir. Bunun beraberinde pürüzsüz bir kum yapısına sahip olan Lara Plajı yerli olan veya yabancı turistlerin en fazla tercih ettikleri plajların arasında yer almaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Antalya Lara'da Gezilecek Yerler Nerelerdir?

  Antalya'nın Lara Plajı kapsamında mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken çok sayıda yer bulunmaktadır. Bu yerlerin her biri birbirinden farklı özelliği bünyelerinde bulundurmaktadır. Antalya'nın Lara Plajında mutlaka görülmesi gereken bölgeler şu şekilde sıralanabilmektedir:

   

  Altınkum Plajı

   

  Antalya Kaleiçi

   

  Perge Antik Kenti

   

  Düden Şelalesi

   

  Biçiminde sıralanmaktadır. Altınkum Plajı ince bir yapıda olan ve altın gibi renge sahip olan kumları sayesinde Altınkum ismini almıştır. Bu plaj Lara Plajı şeklinde de bilinmektedir. Antalya’nın güneydoğusunda yer alan Altınkum Plajı’na gelen tatilciler oldukça fazla bir genişliğe sahip olan bir kumsal ile karşılaşmaktadırlar.

   Lara Plajı, kızılçam ağaçları ile iç içe halde bulunan bir plaj çeşididir. Düden Şelalesi de bu plajın vazgeçilmezidir. Antalya boyunca ilerlemekte olan Düden Çayı ise iki kola ayrılmaktadır. Türkiye’nin en önemli şelalesinden bir başka deyiş ile Düden Şelalesi’nden geçmek sureti ile Akdeniz’e dökülmektedir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow