Cennet Koyu Nerede? Cennet Koyu'na Nasıl Gidilir? Cennet Koyu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Cennet Koyu Nerede? Cennet Koyu'na Nasıl Gidilir? Cennet Koyu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Cennet Koyu Nerede? Cennet Koyu'na Nasıl Gidilir? Cennet Koyu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Akdeniz’in turistik beldelerinden biri olan Bodrum Cennet Koyu Türkiye’nin sayılı doğal güzelliklerinden biridir. Deniz, orman ve gök yüzünün mükemmel kombinasyonunu bir araya getiren, doğal yaratılış özelliği ile görülmeye değer olan Cennet Koyu yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cennet Koyu'na Nasıl Gidilir?

Bodrum Göltürkbükü mevkiine 3 kilometre uzaklıktaki Cennet Koyu, ulaşım problemi yaşamayan bir yerdir. Binek araçlarla kolaylıkla ulaşılabilir ve ulaşım açısından her hangi bir sorun yaşanmamaktadır. Koy Muğla iline 134, Bodrum’a ise 20 kilometre uzaklıktadır.

İstanbul'dan 12 saatlik bir yolculuk sonrası Fethiye ilçesine ulaşılmaktadır. Dalaman Havalimanı vasıtasıyla uçak yolu ile ulaşım çok daha kolaydır. Denizden teknelerle 20 dakika gibi bir sürede koya ulaşılmaktadır. Yayan gitmek isteyenler 2 veya 3 saatlik bir yolu göze almalıdır. Faralya Köyü Kabak Koyu'nda yer alan bir yerleşim yeridir. Buraya ulaşıldığı zaman artık ulaşım sorunu kalmamaktadır. Cennet Koyuna kadar minibüsler yolucu taşımaktadır. Likya Yolu'nu kullanarak 40 dakikalık bir yürüyüşle sahile ulaşılabilmektedir. Kampçılar genellikle Likya Yolunu tercih ediyor ve doğa yürüyüşü yapıyor. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cennet Koyu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Cennet Koyu’na toplu taşıma araçları sefer düzenlememektedir. Otostop veya taksi ile gidilebilir. Göltürkbükü’ne gelip buradan taksi ile koya gidilebilir. Bu bölgede konaklama seçenekleri sınırlıdır. Cennet Koyu’nda konaklamanın tek yolu çadırdır. Kamp hayatını sevenler için bu koyda çadır kurmak, güneşin doğuşunu ve batışını seyretmek ayrı bir zevktir.

Koyun belli noktalarında kampçılar yüzebilir veya balık tutabilir. Manzarayı seyretmek için araç yolu kullanılabilir. Koyda güzel kamp noktaları bulunmaktadır. Ayrıca burada tekne turları da düzenlenmektedir.

Koyda her hangi bir görevli veya sorumlu bulunmuyor. Koya girişler ücretsizdir. Yakınlarda otel olsa da kampçılar çadırı tercih etmektedir. Tamamen doğal olması nedeniyle tuvalet veya duş gibi yerler bulunmamaktadır. Göltürkbükü’ne giderek tuvalet ihtiyacı ve duş ihtiyacı karşılanabilir.

Cennet Koyu Nerede Cennet Koyuna Nasıl Gidilir Cennet Koyu Hakkında Bilinmesi GerekenlerKoyun yukarı kısmında bulunan boşluklara araç parkı yapılmaktadır. Araçlar koydan görülebilmektedir. Kamp için gelenler ışık, ısınma ve ocak gibi ihtiyaçlarını mutlaka yanında getirmelidir. Telefon ve internet çekimi sorumsuzdur.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cennet koyunda gece domuzlar görülmektedir. Ancak güvenlik açısından her hangi bir problem yaşanmamaktadır. Domuzlar temiz tutulmayan kamplara uğramaktadır. Özellikle yiyeceklerin çöpleri gelişi güzel atıldığında domuzlar bu yiyeceklere gelmektedir.

Deniz ve ormanların içerisinde kamp yapmak isteyenlerin tercih ettiği bir mekandır. Sosyal tesis ve sosyal aktivite bakımından yetersiz bir yerdir. Tamamen doğaldır. Sadece tekne turları sosyal aktivite kategorisinde ön plana çıkmaktadır. Bunun dışında tamamen doğal özelliklere sahip bir yerdir. Kampçılar çadırın yanı sıra gerekli bütün kamp malzemelerini bulundurmalıdır. Kampa gelmeden önce içme suyu tedarik edilmelidir.

Büfe, market ve benzeri ihtiyaçlar için Göltürkbükü’ne gitmeniz gerekir. Bu nedenle kampa gelenlerin bütün ihtiyaçlarını getirmesi gerekir. Bodrum ilçesinin görkemli koylarından biri olan Cennet Koyu Türkiye’nin sayılı koylarından biridir.