Karaincir Koyu Nerede, Nasıl Gidilir? Karaincir Plajı Kum Mu, Denizi Nasıl?

Karaincir Koyu Nerede, Nasıl Gidilir? Karaincir Plajı Kum Mu, Denizi Nasıl?

Karaincir Koyu Nerede, Nasıl Gidilir? Karaincir Plajı Kum Mu, Denizi Nasıl?

Karaincir Koyu, Bodrum'un saklı cenneti olarak da bilinmektedir. Buradaki deniz oldukça temiz ve berraktır. Bunun yanında plajı da kumludur. Bu doğal güzellikleri nedeni ile yerli ve yabancı turistlerin göz bebeği konumundadır. Karaincir plajının denizi sakindir. Çok kalabalık değildir. Bunun en önemli sebebi suyun diğer plajlara göre daha soğuk olmasıdır. İkinci sebebi ise plaja girişlerde ücret talep edilmesidir. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Karaincir Koyu Nerede, Nasıl Gidilir?

Karaincir Koyu Datça beldesi bağlıdır. Burası Muğla'nın güzel ilçelerinden biridir. Buraya özel aracı ile gelecek olanlar Bodrum merkezden yaklaşık yarım saat sonra plaja ulaşabilmektedir. Toplu taşıma ile de plaja gelmek mümkündür. Bunun için Bodrum Merkezden Akyarlar minibüslerine binerek 45-50 dakika sonra Karaincir plajına ulaşım sağlanabilmektedir. 

Karaincir ile Bodrum arası yaklaşık 25 km'dir. Bu nedenle özel araç ile yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir sürede plaja ulaşılmaktadır. Toplu taşıma araçları ile gelecek olanların ise Akyarlar Turgutreis minibüslerine binmesi gerekmektedir. Bu minibüsler ile yolculuk yaklaşık 45-50 dakika sürmektedir. 

Akyarlara havayolu ile gelecek olanların ise Bodrum Milas Havalimanına gelmesi gerekir. Havaalanından Bodrum'a giden araçlar ile ilçe merkezine gelip buradan Akyarlara geçerek Karaincir plajına gidebilirsiniz. Bodrum Milas Havalimanı ile plaj arası yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Karaincir Koyu, Bodrum'a 21 km uzaklıkta bulunur. Turgutreis'e uzaklığı 8 km, Milas Bodrum Havalimanına uzaklığı ise yaklaşık 58 km'dir. Bodrum ile Ankara arası 733 km'dir. Yolculuk yaklaşık 11 saat sürmektedir. İstanbul ile Bodrum arası 812 km'dir. Yolculuk yaklaşık 12 saat sürmektedir. İzmir ile Bodrum arası 265 km'dir. Yolculuk yaklaşık 4 saat sürmektedir. Bodrum ile Bursa arası 582 km'dir. Yolculuk yaklaşık 9 saat sürmektedir. Muğla ile Bodrum arası yaklaşık 133 km'dir. Yolculuk yaklaşık 2 buçuk saat sürmektedir.

Karaincir Plajı Kum mu, Denizi Nasıl?

Sessiz ve sakin bir tatil geçirmek isteyenler için Karaincir oldukça uygun bir yerdir. Doğal güzellikleri, denizi ile oldukça güzeldir. Buranın turistler tarafından çok tercih edilmemesinin en önemli nedeni girişinin paralı olmasıdır. Bunun yanında denizi Bodrum'un en soğuk denizidir. 

Plaj çevresinde çok fazla otel ve işletme vardır. Buradaki pansiyon ve moteller de oldukça uygun fiyatlıdır. Ancak buralar 5 yıldızlı otel konforunda olmadığı için gelenlerin çok fazla bir beklenti içinde olmaması gerekmektedir. Merkezi bir konumda olması, sessiz, sakin yapıda olması burayı diğer plajlardan daha avantajlı yapmaktadır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Buranın denizi oldukça soğuktur. Bodrum'un 30-35 derecelik sıcaklıklarında bile Karaincir plajının denizi insanlara soğuk gelmektedir. Ancak eğer soğuk su seviyorsanız burası hoşunuza gidecektir. 

Denizi ve sahili kumlu bir yapıdadır. Çakıl ve kayalık bulunmaz. Bunun yanında deniz oldukça temiz ve berraktır. Cam gibi bir görünüme sahiptir. Sahil de oldukça temizdir. Burası özel işletmeler tarafından işletildiği ve paralı olduğu için sürekli temizlik yapılmaktadır. 

Deniz çoğunlukla dalgasızdır. Yani sessiz ve sakin bir yapısı vardır. Deniz seviyesi birden değil yavaş bir şekilde derinleşir. Bu nedenle yeni yüzme öğrenenler ve çocuklu aileler için oldukça uygundur. 

Karaincir plajına geldiğiniz zaman işletmelerden birini tercih ederek şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz. Giriş ücreti olarak genellikle 40 ile 50 TL arasında bir ücret alınmaktadır. Ancak plaja girdiğinizde içecek ve yiyecek servisleri bulunur. Bunun yanında şezlong ve şemsiye parası da alınmamaktadır. Bu bakımdan pek çok özel plaja göre avantajlı olduğunu söylemek mümkündür. En önemli özelliklerinden biri ise işletmelerin kendilerine özel duş ve soyunma odalarının olmasıdır. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu plajın ismi halk arasında kara incir olarak bilinen bir kaktüs meyvesinden gelmektedir. Plajın deniz seviyesi birden derinleşmez. Bu nedenle özellikle çocuklu aileler için güvenilirdir. Yüzmeye yeni başlayanlar için de uygundur. 

Karaincir koyunda sahil bölümünde ince saf kum bulunur. Denizde aynı şekilde kumdur. Bu nedenle rahat bir şekilde denize girebilirsiniz. Deniz sığ olduğu için oldukça güvenilirdir. Koydan baya uzaklaşsanız bile su belinize kadar gelmektedir. 

Bölge kuzey rüzgarlarına kapalıdır. Bunun yanında çevresinde pek çok işletme bulunur. Bu nedenle tatilciler tarafından tercih edilen plajlardan bir tanesidir. Karaincir tatil köyü de buraya oldukça yakın bir alanda bulunmaktadır. Soyunma kabini ve duşları olması sebebi ile yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği koylardan bir tanesidir.