Konyaaltı Plajı Nerede? Konyaaltı Plajı Ücretli Mi? Nasıl Gidilir?

Konyaaltı Plajı Nerede? Konyaaltı Plajı Ücretli Mi? Nasıl Gidilir?

Konyaaltı Plajı Nerede? Konyaaltı Plajı Ücretli Mi? Nasıl Gidilir?

Antalya'da bulunan Konyaaltı Plajı şehir merkezinin batısında yer alıyor. Konyaaltı Plajı aynı zamanda mavi bayraklı plajlar arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra Konyaaltı sadece gündüz değil gece de oldukça hareketlidir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Konyaaltı Plajı Antalya'nın en çok tercih edilen plajları arasında yer alıyor. Gündüz Konyaaltı Plajı'nda denize girilirken gece ise dinlenme alanı olarak görülür. Özellikle Konyaaltı Plajı'nın çevresinde bulunan restoranlar sayesinde gece de bu alan oldukça hareketli oluyor. Falezlerin bulunduğu bölgede yer alan Konyaaltı Plajı yaklaşık 7,5 kilometre uzunluğa sahiptir.

Konyaaltı Plajı Ücretli mi?

Türkiye genelinde her yıl en fazla turisti ağırlayan plajlardan biri de Konyaaltı Plajı'dır. Özellikle yurt dışından gelen turistler yoğun olarak Konyaaltı Plajı'na gidiyorlar. Aynı zamanda Halk Plajı da olan Konyaaltı Plajı'nda herhangi bir giriş ücreti ödenmiyor.

Şezlong ve ya şemsiye kiralamak isteyenler bu kiralama ücretini ödüyorlar. Bunun yanı sıra isteyen kendi şemsiyesini ve şezlongunu da getirebiliyor. Böylece hiç ücret de ödenmemiş olur. Konyaaltı Plajı halk plajı olması sebebi ile yerli ve yabancı turistler ücretsiz bir şekilde plaja giriş yapabiliyorlar.

Nasıl Gidilir?

Antalya şehir merkezine oldukça yakın olan Konyaaltı Plajı'na ulaşım da çok kolaydır. Şehir dışından Konyaaltı Plajı'na gitmek isteyen kişiler öncelikle Antalya Havalimanına ulaşabilirler. Özellikle de Havalimanına ulaşıldığında toplu taşıma araçları ile birlikte Konyaaltı Plajı'na gidilebilir. Konyaaltı Plajı'na otobüs ve özel araçlar ile birlikte de gidilebiliyor. Özel araçlar ile Antalya Konyaaltı Plajı'na gidilecek ise mutlaka tabelalar takip edilmelidir. Bu tabelalar takip edilerek Konyaaltı Plajı'na rahatlıkla gidilebilir. Bunun yanı sıra Antalya merkezden dolmuş seferleri ile Konyaaltı Plajı'na da gidilebiliyor.

Konyaaltı Plajı Hakkında Bilgiler

Konyaaltı Plajı oldukça ince kuma sahip. Aynı zamanda tertemiz ve duru sular ile birlikte Konyaaltı Plajı gündüz ne kadar hareketli ise geceleri de o kadar hareketli olabiliyor. Mavi bayrak sahibi olan Konyaaltı Plajı'nın sahil şeridi 4,5 kilometre uzunluktadır. Bunun yanı sıra 70 metrelik de bir genişliğe sahiptir.

Konyaaltı Plajı'nın büyük bir bölümü ücretsiz halk plajıdır. Burada şezlong kiralama fiyatları ise 20 TL ve 35 TL arasında değişir. Ayrıca Konyaaltı Plajında deniz başlangıçta sığ bir şekilde ilerler. Sonrasında ise denize adım atıldıkça deniz daha da derinleşir. Türkiye'nin güneyinde yer alan Konyaaltı Plajı'nda su sıcaklığı oldukça yüksektir. Bunun yanı sıra tuzluluk oranı da diğer denizlere göre çok yüksektir.

Konyaaltı Plajı'nda Sosyal Yaşam Seçenekleri

Antalya'ya gelen turistler çoğunlukla Konyaaltı Plajı'nı tercih ediyorlar. Denize girmek için Konyaaltı Plajı'na gidilirken aynı zamanda çevredeki restoran ve kafelere de gidilebiliyor. Bu bölgelerde yeme içme ihtiyacı rahatlıkla giderilebilir. Özellikle akşam saatlerinde Konyaaltı Plajı'nda müzikli eğlence merkezlerinde zaman geçirilebilir. Konyaaltı Plajı çevresinde özellikle yöresel yemekler ve deniz mahsulleri satan pek çok yer bulunuyor. Turistik amaçlı bu işletmelere gidilerek yeme içme ihtiyacı karşılanabilir. Aynı zamanda alışveriş yapılacağı zaman Konyaaltı Plajı çevresinde bulunan büfelerden ihtiyaçlar karşılanabilir.

Konyaaltı Plajı İle İlgili Tüm Detaylar

Antalya'da bulunan Konyaaltı Plajı'na özellikle Nisan ayından itibaren tatilciler gelmeye başlıyor. Konyaaltı Plajı'na her yıl on binlerce yerli ve yabancı turist geliyor. Berrak ve temiz bir denize sahip olan Konyaaltı Plajının ince ve altın rengi kumları vardır. Özellikle başlarda sığ olan deniz ilerledikçe derinleşir.

Çocukları ile gelen aileler ve yüzmeyi öğrenen kişiler de rahatlıkla Konyaaltı Plajı'nda denize girebilirler. Konyaaltı Plajı'nın gündüzü kadar gecesi de bir başka güzeldir. Özellikle Antalya şehir merkezine çok yakın olan bu plajın çevresinde çok sayıda restoran ve işletme bulunuyor. Tatilciler eşsiz deniz manzarası eşliğinde yemek yiyerek sevdikleri ile zaman geçirebiliyorlar.

Antalya'nın en önemli plajları arasında yer alan Konyaaltı Plajı eşsiz ve doğal bir güzelliğe sahiptir. Özellikle yurt dışından gelen turistler de Konyaaltı Plajı'na gelmeyi tercih ederler. Bu plaja ulaşım ise oldukça kolaydır. 7 Kilometre uzunluğunda olan plajın çevresinde vakit geçirilebilecek pek çok alan bulunuyor. Bunun yanı sıra Konyaaltı Plajı çevresinde çok sayıda otel ve konaklama alanı da yer alıyor. Özellikle spor yapılabilecek olan alanların yanı sıra yemek yemek için restoranlar da bulunuyor.