Kurşunlu Şelalesi Nerede? Kurşunlu Şelalesi'ne Nasıl Gidilir? Kurşunlu Şelalesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kurşunlu Şelalesi Nerede? Kurşunlu Şelalesi'ne Nasıl Gidilir? Kurşunlu Şelalesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kurşunlu Şelalesi Nerede? Kurşunlu Şelalesi'ne Nasıl Gidilir? Kurşunlu Şelalesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kurşunlu Şelalesi, deniz turizmi açısından son yıllarda en çok tercih edilen gezi alanları arasındadır. Hem yerli hem de yabancı turistlerin sıklıkla gittiği bu şelale, doğal güzellikleriyle de ön plana çıkmaktadır. Kurşunlu Şelalesi, Türkiye’de yer alan doğal güzellikleri ile ön plana çıkan en önemli gezi alanlarından biridir. Şelale içerisinde bir adet ana şelale ve etrafında küçük şelaleler yer almaktadır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

1986 yılında keşfedilen şelale, Antalya’da en çok tercih edilen gezi alanları arasında yer alır. İçerisinde birçok doğal güzellik bulunan bu yerde kişiler dilerlerse manzarayı izlemek için, fotoğraf çekmek için veya oyun parklarına giriş yapmak için tercih edebilirler. Kurşunlu Şelalesi içerisinde piknik alanları ve yürüyüş yolları da bulunmaktadır.

 Kurşunlu Şelalesi Nerede?

 Kurşunlu Şelalesi Antalya ilinde bulunmaktadır. Antalya’nın Aksu bölgesinde yer alan şelaleye kişiler Antalya merkezden rahatlıkla ulaşım sağlayabilir. Aspendos yolu üzerinde bulunan şelaleye Serik Caddesi üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Antalya ve Isparta yolu üzerinde olan şelaleye 5 kilometre gibi bir mesafeden ulaşım sağlayabilirsiniz.

 Kurşunlu Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

 Kurşunlu Şelalesi’ne Antalya merkezden otobüs veya minibüslere binerek gidebilirsiniz. Merkez üzerinden her saat başı şelaleye giden otobüsleri bulmak mümkündür. Ayrıca bölgeye özel araçlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca şelaleye arabalar ile gitmek de mümkündür.

 Kurşunlu Şelalesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 Kurşunlu Şelalesi özel bir doğal ortamdadır. Kişiler doğa gezisi yapmak için bu şelaleyi tercih edebilirler. Özel bir tabiat yapısı bulunan bu yer etrafında gezilebilecek birçok alan yer alır. Şelaleye gitmek isteyen kişiler, Lübnan Sedirine uğrayabilirler. Lübnan Sediri içerisinde Meşe, Çınar ve Ardıç gibi birçok ağaç çeşidi yer almaktadır. Ortalama 1000 yıllık olan bu ağaçlar, son derece doğal bir görsel şölen sergilenmektedir. Şelalenin etrafında on adet su değirmeni bulunmaktadır. Bu su değirmenlerini de gezerek hem doğal hem de tarihi bir gezi gerçekleştirebilirsiniz.

 Kurşunlu Şelalesi Milli Park mıdır?

 Kurşunlu Şelalesi, tabiat parkına bağlıdır. Tabiat Parkı içerisinde birçok hayvan ve bitki örtüsü yer almaktadır. Kurşunlu Şelalesi’ne gittiğiniz zaman tabiat parkını da gezebilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 Kurşunlu Şelalesi Giriş Ücreti Ne Kadar?

 Kurşunlu Şelalesi’ne gitmek isteyen kişiler ücretli bir şekilde şelaleye gidebilirler. Şelaleye yetişkinler 10 Türk Lirası karşılığında, öğrenciler ise 5 Türk Lirasına giriş yapabilirler.

 Kurşunlu Şelalesi Giriş Saatleri

 Kurşunlu Şelalesi’ne kişiler her gün gidebilirler. Şelale yabancı ve Türk turistler için açıktır. Şelaleye giriş yapmak isteyen kişiler sabah 09.00 ile akşam 18.00 arasında girebilirler. Şelale dört mevsim gezilebilecek bir yapıya sahiptir. Ancak daha çok gezmek ve vakit geçirmek adına yaz aylarını tercih edebilirsiniz.

 Kurşunlu Şelalesi Özellikleri

 Kurşunlu Şelalesi etrafında birbirinden farklı bitki örtüleri yer almaktadır. Genel olarak maki bitki örtüsü bu alana hakimdir. Şelale etrafında çok sayıda kızıl ağaç bulunur. Şelalenin etrafında 7 adet küçük gölet vardır. Göletler ortalama 6 metre kadar bir derinlik yapısına sahiptir. Şelale etrafında birçok farklı orman vardır. Şelalenin etrafında tavşan, domuz, yarasa, sincap, tilki ve ibibik gibi hayvanlar bulunmaktadır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı