Lara Plajı Nerede? Lara Plajı Ücretli Mi? Nasıl Gidilir?

Lara Plajı Nerede? Lara Plajı Ücretli Mi? Nasıl Gidilir?

Lara Plajı Nerede? Lara Plajı Ücretli Mi? Nasıl Gidilir?

Antalya'nın Serik ilçesinde bulunan Lara Plajı her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Lara Plajı'nın ismi ise Hitit Uygarlığına kadar dayanıyor. Hititlerin kullandıkları dilde "Lara" "Kum" anlamına geliyor. Kumsal ismi de buradan gelmektedir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Oldukça geniş olan Lara Plajının kumsalı ince ve küçük kumlardan oluşur. O nedenle Lara Plajı "Altın Kum Plajı" olarak da anılır. Lara Plajının uzunluğu 2 kilometreyi bulurken genişliği ise ortalama 45 metre olarak bilinir. Bu plajın batı yönünde Karpuz Kaldıran Plajı bulunuyor. Aynı zamanda Lara Plajının doğusunda ise Kumköy sahili ve Kundu Köyü yer alıyor.

Lara Plajı Nerede?

Türkiye'nin en büyük plajları arasında yer alan Lara Plajı Antalya'nın Serik ilçesinde yer alıyor. Aynı zamanda Lara Plajı Antalya'nın merkezine 18 kilometrede bulunuyor. Bu plaj Antalya'nın güneydoğusunda yer alıyor. Arkasında ormanlık bölgeler bulunan Lara Plajında kamp yapılabilecek alanlar da bulunuyor. Lara Plajı'nın denizi oldukça berrak ve sakindir. Denizin suyu ise soğuktan ziyade daha ılıktır. Lara Plajının denizi ise yosunludur. Bunun yanı sıra pürüzsüz bir kuma sahip olan Lara Plajı yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettikleri plajlar arasında yer alıyor.

Lara Plajı Ücretli mi?

Antalya'nın Serik ilçesinde bulunan Lara Plajına girişler ücretsizdir. Aynı zamanda halk plajı olan Lara Plajı'nda yalnızca şemsiye ve şezlong kiralamak için ücret ödenir. Bu plaja araba ile gelen kişiler şezlong ve şemsiyelerini kendileri de getirebilirler. Bu sayede şezlong ve şemsiye kiralama ücreti ödemek zorunda kalmazlar. Kamp alanı da bulunan Lara Plajı yaz sezonunda oldukça ilgi görüyor. Özellikle gençler ve yabancı turistler denize girmek için Lara Plajı'nı tercih ediyorlar. Doğayı ve denizi seven kişiler genellikle tatil için Lara Plajı'nı tercih ediyorlar. Bu plaja girişler ise ücretsiz oluyor.

Nasıl Gidilir?

Serik ilçesinde bulunan Lara Plajı'na ulaşım oldukça kolaydır. Şehir dışından ve başka ülkelerden gelen kişilerin öncelikle Antalya Havaalanı ve ya Antalya Otogarına gelmesi gerekir. Antalya otogarı tarafından kalkan otobüs ve minibüsler ile Lara Plajının olduğu bölgeye gidilebilir. Otobüs durakları ile kısa bir yürüme mesafesi sonrasında Lara Plajı'na ulaşmak mümkündür.

Antalya Havaalanı ile Lara Plajı arasında ise 15 kilometrelik bir mesafe bulunur. Bazı havayolu firmaları tarafından Antalya Havaalanından Lara Plajı'na giden servisler olabiliyor. Aynı zamanda Antalya Havaalanından Lara Plaj bölgesine giden toplu taşıma araçları da bulunuyor. Özel araçlar ile Lara Plajı'na gidilecek ise Lara-Kundu tabelalarının takip edilmesi gerekir.

Lara Plajının Özellikleri Nelerdir?

Doğayı ve denizi seven kişiler Lara Plajı'nda tatil yapabilirler. Bu plajda yürüyüş yolları ve bisiklet yolları bulunuyor. Doğa içerisinde kamp yapmak isteyenler için plaj yakınlarında çadır kamp alanları da yer alıyor. Bu nedenle doğa ile baş başa keyifli bir tatil geçirmek isteyenlerin öncelikli tercihi genellikle Lara Plajı oluyor. Lara Plajı özellikle bu özellikleri ile birlikte yabancı turistler tarafından çok tercih ediliyor.

Plajdaki ince kumların ise romatizmal hastalıklara iyi geldiği biliniyor. Aynı zamanda plaj içerisinde belediye tarafından oluşturulan mesire alanları bulunuyor. Mesire alanında piknik masaları ile mangal şömineleri hizmet veriyor. Çoğu plaj haricinde bu plajda mangal yakılabiliyor.

Lara Plajı İle İlgili Tüm Detaylar

Doğal güzelliklerin ön plana çıktığı Lara Plajı denize girmek ve kamp yapmak için oldukça tercih edilen alanlardan bir tanesi durumunda. Bunun yanı sıra ünlü Düden Şelalesi de bu denize dökülmektedir. Plajın az ilerisinde ise yürüyerek falezlere ulaşılabilir. Falezlerin üzerinden de denize girilebiliyor. Aynı zamanda Lara Plajı çevresinde kafeterya ve restoranlar da bulunuyor. Pürüzsüz bir kuma sahip olan Lara Plajı'nda deniz de oldukça temiz ve berraktır. Doğanın içerisinde zaman geçirmek isteyenler Lara Plajı'nda rahat bir şekilde denize girebiliyorlar.

Lara Plajı'na günübirlik olarak gidenler denize girip piknik yapabiliyorlar. Özellikle gençler de plajda çadır kamplarında zaman geçirip konaklayabiliyorlar. Aynı zamanda tatil için gelen turistler Lara Plajı'nın çevresinde bulunan otel ve pansiyonlarda konaklayabilirler. Her zevke ve beğeniye hitap eden birbirinden çok otel bulunuyor. Bölgenin yatak kapasitesi ise 30.000 olarak biliniyor. Aynı zamanda Lara Plajı'nın çevresinde her bütçeye uygun otel bulmak mümkün.