Niagara Şelalesi Nerede? Niagara Şelalesi'ne Nasıl Gidilir? Niagara Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Niagara Şelalesi Nerede? Niagara Şelalesi'ne Nasıl Gidilir? Niagara Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Niagara Şelalesi Nerede? Niagara Şelalesi'ne Nasıl Gidilir? Niagara Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dünyanın birçok yerinde görülmeye değer doğal güzellikler bulunmaktadır. Bu doğal güzelliklerin başında şelaleler gelmektedir. Dünyaca ünlü şelalelerden birisi olan Niagara Şelalesi, her sene milyonlarca insan tarafından ziyaret edilmektedir. Şelalenin oldukça etkileyici bir yapısı bulunmaktadır. Dünyaca ünlü olan bu şelaleyi herkesin mutlaka görmesi gerekmektedir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Niagara Şelalesi Nerede?

Niagara Şelalesi, yerli ve yabancı turistlerin büyük bir ilgisi ile karşılaşmaktadır. Dünyanın birçok farklı noktasından ziyaretçi bu şelaleyi görmeye gitmektedir. Şelalenin sahip olduğu muhteşem görüntü gerçekten inanılmazdır. Buraya giden herkesin harika zamanlar geçirdiği görülmektedir.

Niagara Şelalesi, Niagara Nehri'nim üzerinde bulunmaktadır. Bulunduğu konum ise ABD ve Kanada sınırı arasındadır. Niagara Şelalesi'nin bulunduğu konum Kuzey Amerika'nın doğu kısmına düşmektedir.

Niagara Şelalesi'ne Nasıl Gidilir?

Niagara Şelalesi, Amerika ile Kanada arasında kalmış olan bir şelaledir. 1950 tarihinde yapılan bir antlaşma ile bu şelale iki ülke tarafından bölüşülmüştür. ABD'nin New York eyaleti ve Kanada'nın Ontario eyaleti arasında kalan şelaleye ulaşmak için iki yol bulunmaktadır.

Niagara Şelalesi'ne gitmek için bulunduğunuz konum önemlidir. Bu şelaleye ABD tarafından veya yurt dışından havayolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Niagara Şelalesi'ne ABD'nin Toronto şehrinden 2 saatte varılabilmektedir. ABD'nin uzak eyaletlerinden varış ise 6-8 saat arasında değişebilmektedir. Vasıta olarak ise özel araç, otobüs veya tren kullanılabilir.

Niagara Şelalesi'ne yurt dışından gelecek konukların Buffalo Niagara havaalanına inmeleri gerekmektedir. Bu havaalanına indikten sonra özel araçlar veya otobüs ile bu şelaleye ulaşabilirsiniz. Niagara Şelalesi'ne nereden gelirseniz gelin gittiğiniz mesafeye kesinlikle değecektir. Çünkü Niagara Şelalesi son derece muhteşem yapısı ile görülmeye değer bir yer olarak dikkat çekmektedir.

Niagara Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Niagara Şelalesi'ne giden kişiler için çeşitli aktiviteler düzenlenmektedir. İsteyen herkes bu aktivitelere katılabilir. Ayrıca bu şelalede çok eğlenceli bir ortam bulunmaktadır.

- Niagara'da doğa yürüyüşleri, bot turları, keyifli geziler, fotoğraf çekimi ve daha birçok aktivite bulunmaktadır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

- Niagara Şelalesi'nde bulunan Rainbow Köprüsü oldukça ilgi çekicidir. Bu köprü sayesinde çok güzel resimler çekebilirsiniz. Ayrıca bu köprüde oldukça eğlenceli bir yürüyüş yapma şansınızda bulunmaktadır.

- Niagara Şelalesi'nin en önemli görülmeye değer kısmı Kanada topraklarına yakın olan kısmıdır.

- Niagara Şelalesi, Niagara Nehri'nin üzerinde yer almaktadır. 3 büyük şelalede oluşan Niagara son derece heybetli bir görüntüye sahiptir.

- Niagara Şelalesi; Horseshoe, American Falls ve Bridal Veils Fall isminde üç şelaleden oluşmaktadır.

- Kuzey Amerika'nın en büyük şelalesi Niagara olarak bilinmektedir. Bu eşsiz şelale, 10.000 yıl önce Kuzey Kutbu'ndan gelen buz kütlelerinin sebep olduğu çöküntüler ile meydana gelmiştir.

Gezmekten hoşlanan ve farklı yerler görmeyi seven kişiler için Niagara Şelalesi ideal bir yerdir. Bu şelalede çok keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Doğanın eşsiz yapısını ve muhteşem manzaraları bu şelalede oldukça yakından görebilirsiniz.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı