St. Petersburg Gezilecek Yerler - St. Petersburg'da Ne Yapılır? Yapılacaklar Listesi

St. Petersburg Gezilecek Yerler - St. Petersburg'da Ne Yapılır? Yapılacaklar Listesi

St. Petersburg Gezilecek Yerler - St. Petersburg'da Ne Yapılır? Yapılacaklar Listesi

Tüm dünyada turizm faaliyetleri önemli ölçüde gelişme göstermektedir. Yeni yerler ve farklı kültürler keşfetmek isteyen kişiler St. Petersburg'u ziyaret edebilirler. St. Petersburg, Rusya'nın en bilinen şehirlerinden bir tanesidir. St. Petersburg geçmişten günümüze çok sayıda sanatçı ve bilim insanını da ağırlamıştır. St. Petersburg, Rusya'nın başkenti Moskova'dan sonra en bilinen şehirdir. Bu şehir 1703 yılında Rus Çarı Petro tarafından kurulmuştur.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

St. Petersburg Gezilecek Yerler

Rusya'nın en önemli kentlerinden birisi olan St. Petersburg doğal ve tarihi değerleri ile ön plana çıkmaktadır. Moskova'nın en bilinen şehirlerinden birisi olan St. Petersburg şehri 1703 yılında Rus Çarı Petro tarafından kurulmuştur. Günümüzde turizm faaliyetleri ile ön plana çıkan St. Petersburg her yıl dünya genelinden pek çok turist çekmektedir.

Masal diyarı olarak da bilinen St. Petersburg 200 yılda fazla süredir Çarlık Rusya'sına da başkentliği yapmıştır. St. Petersburg kurulduğu günden bu yana her geçen gün yeni bir gelişim göstermiştir. Şehrin nüfusunun artması ile birlikte şehirde önemli bir canlılık da yaşanmıştır. Rusya'ya gidildiğinde Hermitaj Müzesi, Peterhof Sarayı, Faberge Yumurtaları Müzesi ve Peter & Paul Kalesi mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

St. Petersburg'da Ne Yapılır?

Rusya'nın önemli kentlerinden birisi olan St. Petersburg'a gidildiğinde yapılması gereken pek çok aktivite bulunmaktadır. Kent gezilip görülecek yerler bakımından çok zengindir. Şehirde birkaç kampüsten oluşan Hermitaj Müzesi'nde 3 milyona yakın sanat eseri yer almaktadır. Hermitaj Müzesi dünyanın en büyük resim koleksiyonuna ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Çarlar tarafından yazlık saray olarak yaptırılan Peterhof Sarayı ve bahçesi de mutlaka görülmesi gereken alanlar arasında yer alıyor.

St. Petersburg'a gidildiğinde tarihi yerler gezilerek görülmelidir. Aynı zamanda bölgeye özgü yemekler yenilmeli ve eğlencelere de katılım sağlanabilir. St. Petersburg'a gidildiğinde Faberge Yumurtalı Müzesi de görülebilir.

St. Petersburg'da Yapılacaklar Listesi

Rusya'nın gözdesi St. Petersburg şehri gerek mimarisi gerekse sosyal yaşam alanları ile ön plana çıkıyor. Renkli gece hayatı ile ön plana çıkan St. Petersburg'a gidildiğinde yapılacak pek çok aktivite bulunuyor. Turistler St. Petersburg'a gittiklerinde orta çağ döneminden kalan yapıları ziyaret edebiliyorlar.

St. Petersburg'a gidildiğinde Peterhof Sarayı görülmeden dönülmemelidir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Müzeleri ile ünlü olan St. Petersburg'a gidenler eşi benzeri olmayan Faberge Yumurtaları Müzesi'ni de ziyaret edebilirler.

St. Petersburg'da yılın her dönemi çeşitli sanat etkinlikleri düzenlenmektedir. O nedenle kent ziyaret edildiğinde mutlaka sanat etkinliklerine de katılım sağlanmalıdır.

St. Petersburg'a Nasıl Gidilir?

Dünyanın en çok ziyaret edilen kentlerinden birisi de St. Petersburg olarak bilinmektedir. Şehre gidenler genellikle çeşitli sanat etkinliklerine katılım sağlarlar. Ayrıca tarihi ve doğal değerler de görülebilir. Rusya'nın en bilinen kentlerinden birisi olan St. Petersburg'a ulaşım da oldukça kolaydır.

Dünya'nın dört bir yanından St. Petersburg'a gitmek için havayolu kullanılır. Uçakla ulaşım sağlandığında Pulkovo Havalimanı'na uçulması gerekmektedir. Pulkovo Havalimanı St. Petersburg'a yaklaşık 20 kilometre mesafede yer alır. İstanbul'dan da St. Petersburg'a direkt uçuşlar de mevcuttur. Toplam yolculuk süresi ise 3 saat 30 dakika olarak bilinmektedir.

St. Petersburg'a Ne Zaman Gidilir?

Rusya'nın ünlü kenti St. Petersburg'a giderken mevsimler göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle de kentin havası değişken olduğu için nem oranı da çok yüksektir. St. Petersburg'da kışın hava oldukça soğuktur. Hatta kış aylarında hava sıcaklığı -7 dereceye kadar düşebilir. O nedenle kar ve soğuk sevmeyen kişiler de kış aylarında St. Petersburg'u ziyaret edebilirler. Yaz aylarında St. Petersburg'da "Beyaz Geceler" dönemi yaşanır. O nedenle yaz aylarında St. Petersburg'u ziyaret etmek de daha keyifli olacaktır. Rusya'nın en bilinen kenti St. Petersburg'un sıcaklık değeri yaz aylarında 20- 21 derece oluyor. Kış aylarında ise hava sıcaklığı 11- 13 derece civarında yer alıyor. St. Petersburg kentinde kar yağışı yılın her döneminde görülebilir. Çünkü kent yoğun olarak soğukları yaşarlar.

Dünya çapında bilinen St. Petersburg turistik bir bölge olarak bilinmektedir. Kış aylarının uzun ve sert geçtiği kentte yapılabilecek birbirinden farklı aktiviteler bulunmaktadır. Müzeleri ile ünlü olan St. Petersburg kentinde gece yaşamı da ön plana çıkmaktadır. Her zaman eğlenceyi seven kişiler genellikle kente geldiklerinde hiç sıkılmazlar. Keyifli ve rahat zaman geçirebilirler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı