hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tekirdağ'ın Neyi Meşhur? Tekirdağ'ın En Meşhur Yemekleri Ve Alınabilecek Hediyelikler

  Tekirdağın Neyi Meşhur Tekirdağın En Meşhur Yemekleri Ve Alınabilecek Hediyelikler
  expand

  Tekirdağ denince akla genel olarak üzüm bağları ile beraber lezzetli şarapları gelir. Aynı zamanda Türkiye'deki rakı üretiminin de önemli bir kısmı yine Tekirdağ'da gerçekleşmektedir. Bu yönüyle meşhur olan şehir ayrıca yöresel lezzetleri üzerinden de zengin bir mutfak sunar. Tabii kültürel ve tarihi açıdan da önemli bir yere sahip olduğu için turistik bölgeye açık bir şehirdir. Bu şehre uğranıldığı zaman pek çok hediyelik eşya da yine Tekirdağ şehrine özgü biçimde elde edilebilir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tekirdağ'ın Neyi Meşhur?

   Türkiye'nin Marmara bölgesinde bulunan Tekirdağ pek çok açıdan en önemli ve meşhur şehirleri içerisinde gelir. Özellikle oldukça geniş alana yayılmış üzüm bağları ile birlikte üretilen lezzetli şarapları öne çıkar. Bu şaraplar sadece Türkiye'de değil dünya çapında da önemli bir ihracat olarak değerlendirilir.

   Elbette bunun dışında rakı üretiminin önemli kısmının da burada olması Tekirdağ şehrini meşhur yapmaktadır. Diğer yandan Tekirdağ şehrine özgü yöresel lezzetler, her damak tadına uygun geniş bir mutfak sağlamaktadır. Elbette tarihi ve kültürel yanı ile birlikte hediyelik eşyaları üzerinden de harika hatıralar bırakır.

   Tekirdağ'ın En Meşhur Yemekleri ve Alınabilecek Hediyelikler

   Tekirdağ'ın en meşhur yemekleri ile birlikte aynı zamanda alınabilecek harika hediyelikleri gelen turistlerin memnun eder. Yerli ve yabancı olarak turist akınına uğrayan Tekirdağ, farklı mekanlarda kendisine özgü yöresel yemekler sunmaktadır.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   - Tekirdağ köftesi

   - Cizleme

   - Hayrabolu tatlısı

   - Burma sucuk

   - Kandilli mantısı

   - Sini mantısı

   - Damat paçası

   - Tekirdağ peynir helvası

   Bu gibi yukarıda verilen meşhur yemekler Tekirdağ özel yapan yanlarından biridir. Tekirdağ özellikle şarapları ile meşhur olduğu için hediyelik olarak doğal şekilde bunlar alınabilir. Aynı zamanda Tekirdağ doğal evlerine hazırlanmış hediyelik eşyalar, anahtarlıklar ve buzdolabı magnetleri de yer almaktadır. Bunun dışında doğal ve özgür kilim dokumaları, kolonyaları ve peynir helvası da en güzel hediyelikler içerisinde gelir.

   Tekirdağ Gezilecek Yerler

   Özellikle etkileyici müzeleri ile beraber aynı zamanda pek çok doğal yapıları kapsamında Tekirdağ gezilecek farklı yerler sunmaktadır. Bunlar içerisinde Rakoczi Müzesi, Namık Kemal evi ile birlikte Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi gezmesi gereken yerler içerisinde gelir.

   Bunlar içerisinde Rüstem Paşa Camisi, Tekeri Alışveriş Merkezi yine ziyaret etmek için yerli ve yabancı turistleri beklemektedir. Çok özel milli parkları, doğal alanları ve üzüm bağları ile birlikte bu bölgelerin de görülmeye değeri olduğunu ifade etmek mümkün. Her sene yoğun şekilde turist akınına uğrayan yöresel lezzetleriyle öne çıkan en güzel şehirler içerisinde gelir.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow