Son dakika... Başbakan Yıldırım: SİHA'ya neden karşısınız?

  1. Türkiye
Video: Son dakika... Başbakan Yıldırım: SİHA'ya neden karşısınız?
Başbakan Binali Yıldırım Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Hedefinde <a class="in-news-link" href="/kemal-kilicdaroglu" target="_blank" title="Kemal Kılıçdaroğlu haberleri">Kemal Kılıçdaroğlu</a> vardı, 'Silahlı İnsansız Hava Araçlarına neden karşısınız' diye soran Yıldırım, 'Önce adalet diye yürüdüğünüz yollarda kimin koluna girdiğinize bakın' dedi.

Başbakan Binali Yıldırım Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Hedefinde Kemal Kılıçdaroğlu vardı, 'Silahlı İnsansız Hava Araçlarına neden karşısınız' diye soran Yıldırım, 'Önce adalet diye yürüdüğünüz yollarda kimin koluna girdiğinize bakın' dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Hakkari’de SİHA ateşiyle sivillerin vurulduğu iddiasına tepki gösterdi. İsim vermeden CHP’yi eleştiren Yıldırım “Neymiş, SİHA’lara karşılarmış. Niye karşısınız?” diye sordu.

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ardından Ankara’daki ‘Belediye Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Teknolojik imkânla bertaraf ediyoruz: ‘Ne yazık ki hala teröre destek verme alışkanlığının devam ettiğini görüyoruz. Neymiş, SİHA’lara karşılarmış. Niye karşısınız? Vatandaşın hayatına kasteden, ‘yol medeniyettir’ diye yol yaparken alçakça öldürülen o işçiler varken sesi çıkmayanlar, korucuya, polise, askere, jandarmaya gözünü kırpmadan silah doğrultan alçakları teknolojinin verdiği imkanlarla bertaraf ederken neye karşı çıkıyorsunuz?

Önümüzde iki yol var: Siz bu lafları edeceğinize önce ‘adalet’ diye yürüdüğünüz yollarda kimin koluna girdiğinize bakın da ondan sonra konuşun. Bu iftiraları sorumsuzca seslendirenlere yazıklar olsun. Bu ülkede yaşayıp, bu devletin parasıyla geçinip utanmadan, sıkılmadan hala bunları söyleyebiliyorlar. Buradan soruyorum önünüzde iki yol var. Bugün yalanla dolanla devlete güvenlik güçlerine çamur atmaya çalışıp teröre açıktan destek veriyorsunuz. Peki yarın oy istemek için vatandaşın önüne gittiğinizde bu milletin yüzüne nasıl bakacaksınız?”

En çok memnuniyet mezarlık hizmetlerinden: Size bir araştırmanın sonuçlarını açıklamak istiyorum. Parti ayrımı yapmadan söylüyorum; bütün belediyelere başvuruların yüzde 73’ü şikayetlerden oluşuyor. En çok memnuniyet ise mezarlık hizmetleri. Yol bakımı, altyapı hizmetleri, zabıta, toplu taşımacılık, işyeri ruhsatları en çok şikayet edilen konular.

Yenilenme zamanı: Zaman kendimizi yenileme zamanı. Bu kadro bunu yapar, geçmişte başardı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS