Son dakika... CHP'den Abdullah Gül örneği

Video: Son dakika... CHP'den Abdullah Gül örneği
CHP Sözcüsü Bülent Tezcan CHP MYK'sından sonra açıklama yaptı. Son çıkan KHK hakkında konuşan Tezcan bunun kabul edilemeyeceğini söyledi ve bu düzenlemeye 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bile karşı çıktığını söyledi.

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan CHP MYK'sından sonra açıklama yaptı. Son çıkan KHK hakkında konuşan Tezcan bunun kabul edilemeyeceğini söyledi ve bu düzenlemeye 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bile karşı çıktığını söyledi.

Tezcan'ın açıklamalarından satır başları:


Ahmet Şık'ın duruşma salonunda atılması FETÖ icadı yöntemdir.


 KHK tepkileri


11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bile tepki gösterdi, Bülent Arınç destekledi. Burhan Kuzu da anlamadı. Mahir Ünal açıklama yaptı, savcılar karar verirken Mahir Ünal'ı mı çağıracaklar? Kimsenin darbeye karşı direnişe karşı olduğu yok. Çeteleşmeye karşıyız. Biz de direndik, yine direneceğiz. Bu suç da değil. Mevcut mevzuatta bu var zaten. Bu hükümle getirilen çeteleşmedir. Karşı çıktığımız şey bu. 


Darbe girişiminde Meclis'e ilk giden üç vekilden biri benim. Parlamentoya kendi rızamızla gittik.  Genel Başkanımız darbeye karşı direnilmelidir açıklamasını ilk yapanlardan. Hiç mi utanmıyorsunuz bugün yaptığınız açıklamalardan? Sayın Başbakanın Çankırı Tüneli'nde ne işi vardı? Kime ahkam kesiyorsunuz? Darbeye karşı sadece biz durduk diyorsunuz? Bu milletle oyun oynamayın. 


OHAL derhal kalkmalıdır. Türkiye 20 Temmuz darbesi şartları altında yaşıyor. Derhal bu süreçten çıkmamız gerekiyor. Yoksulluk sınırı açıklandı; 5 bin 238 lira. Toplumun yarısından fazlası bunun altında. Toplum yoksul. Her 5 gençten birisi işsiz. 


Hukukun üstünlüğünü sağlamak zorundayız. 2017 yılının son MYK'sını yaptık. Umarım yeni bir olağanüstü durum olmaz. 2017 yılı OHAL'in kalkmadığı tam tersine yerleştiği bir süreç oldu. Çatışma ve kutuplaşma konusunda düzenlemelerin yapıldığı bir yıl oldu. 2018 yılı gerilimin sona erdiği bir yıl olsun. Bunun için çalışacağız. Toplum çok yoruldu, millet çok yoruldu. 


İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden yılbaşı kutlamalarına yasak


Soru- cevap


(ByLock soruşturmaları) Bu önemli bir tespit. Bu konudaki soruşturmalarda ne kadar dikkat edilmesi gerektiğini açıkça ortaya koyuyor. 


Mesele hukukun üstün olması, hiç kimsenin haksızlığa uğraması ve öldürülmesi kabul edilebilir bir şey değil. İnsanların acılarını yaşayabilecekleri bir ortamı onlara çok görmemek lazım.


(Okullara yılbaşı kutlaması yasakları) Böyle bir şey varsa, eğitimin içinde düştüğü durumu hakkında ibret vericidir. Konya'da ortaya çıkan meczuba benzer öğretmenlerin ortaya çıkmasını tetikliyor. 


Anayasa Mahkemesi'yle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. O çerçevede hızla tamamlayıp yılbaşından sonra götürürüz.


Devlet Bahçeli'yle ilgili sadece şunu söyleyeceğim; ülkücülere havale ediyorum.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS