Son dakika.. CHP'den Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısına ilk yanıt

  1. Türkiye
Video: Son dakika.. CHP'den Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısına ilk yanıt
<a class="in-news-link" href="/mhp" target="_blank" title="MHP haberleri">MHP</a> lideri Devlet Bahçeli'nin 26 Ağustos 2018'de erken seçim yapılması çağrısına CHP'den ilk yanıt, Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'dan geldi. Tezcan, "Bahçeli'nin çağrısına 'Hodri meydan diyoruz" dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 26 Ağustos 2018'de erken seçim yapılması çağrısına CHP'den ilk yanıt, Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'dan geldi. Tezcan, "Bahçeli'nin çağrısına 'Hodri meydan diyoruz" dedi.

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, Bahçeli'nin erken seçim çağrısına yanıt verdi. Tezcan, "Hodri meydan diyoruz. Biz her zaman hazırız. Türk Milleti gereken cevabı verecektir. Koalisyonun büyük ortağı AK Parti'nin ne diyeceğini merakla bekliyoruz" dedi.

"Biz her zaman hazırız. Türkiye'nin sorunlarını çözecek tek yer millet iradesidir" diyen Bülent Tezcan, sözlerinin devamında şunları söyledi: "Türkiye'nin hem içerde hem dışarda iflas etmiş bir iktidar vardır, ekonomik anlamda ciddi sıkıntılar kapıya dayanmıştır, kurun ateşi düşmüyor, Türkiye hem içerde hem dışarda yalnızlaşan bir sürece girmiş, 16 milyon yoksulu olan ülke. Konuşuruz tarihi, 26 ağustos da olabilir, bir hafta önce de olur sonra da olur. Sandık çağrısına biz evet diyoruz, yalnız millet çözecektir."

Tezcan "Yalnız şunu da millete anlatmak zorundalar. Bugüne kadar ülkeyi tek adam koalisyonuyla bu noktaya taşıyanlar, bu kararı alırken istişare ettiler mi etmediler mi bilmiyoruz? Bunu da aynı şekilde ortak karar olarak paylaşabilirlerdi, paylaşmadılar. Biz de merakla büyük ortağın, büyük aktörün Erdoğan'ın ne diyeceğini merak ediyoruz" ifadelerini kullandı.

CNN TÜRK yayınına bağlanan CHP Sözcüsü Tezcan şunları söyledi: "Biz öncelikle 'Hodri meydan' diyoruz. Türkiye sıkışmış bir noktada. Ekonomide, iç siyasette, toplumsal barışta, adalette çok cidde sorunları var. Bu hükümet ülkeyi yönetemiyor. Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunların en önemli nedeni bu tek adam rejimi ve hükümettir. Bu sorunun çözüm yeri de millet iradesidir. Biz her zaman hazırız diyorduk, Sayın Bahçeli şimdi bir çağrı yaptı, biz de Hodri meydan diyoruz. CHP olarak varız buna, Türkiye'nin bu sıkışmışlıktan kurtulmasının yolu sandıktır.

Bu çağrıyı tek adam koalisyonunun sözcüsü yaptı. Kimdir tek adam koalisyonunun sözcüsü? Sayın Devlet Bahçeli. Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, 'tek adam koalisyonunun bir lideri var, Sayın Erdoğan, bir de sözcüsü var? Ben diğer paydaşların ne dediğini merak ediyorum. Mesela tek adam koalisyonunun lideri ne diyor? Merak ediyorum. Erdoğan ve Bahçeli yarın görüşecekse, demek ki, önceden görüşmediler. Demek ki, Erdoğan ile görüşmedi, sayın Bahçeli kendi kendine yaptı."

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS