Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçimle ilgili ilk yorum

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçimle ilgili ilk yorum

Türkiye genelinde oy verme işleminin bitmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk yorumu yaptı. "Bir şey söylemek için erken, iyiyiz" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK muhabiri Zeynep Karamustafa'nın sorusunu yanıtladı. Seçimle ilgili konuşan Erdoğan, "Bir şey söylemek için erken, iyiyiz" dedi.

Cumhurbaşpkanı Erdoğan Kısıklı'daki konutundan çıkarak Huber Köşkü'ne geçti. Erdoğan yolda kendisini bekleyenleri görünce konvoyunu durdurdu. Vatandaşlarla bir süre konuşan Erdoğan daha sonra aracına binerek ayrıldı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçimle ilgili her türlü tedbiri aldık

"Katılım yüzde 50'ye ulaştı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün oyunu kullandıktan sonra şöyle konuşmuştu:  "Katılım yüzde 50'ye ulaşmış durumda. Dünyada en gelişmiş ülkelerde bile yüzde 30'lara kadar düşen bir katılımın olduğu seçimlerde Türkiye bunların hepsini aşmış vaziyette. Türkiye'deki demokrasinin ne denli ileeide olduğunu gösteriyor. Bu seçimin bir başka özelliği daha var. Türkiye adeta bir demokratik devrimi gerçekleştiriyor. Başkanlık sistemine geçiş bize naip oldu. Türkiye muasır medeniyetler seviyesine çıkmada çıtayı ciddi manada yükseltiyor. Bundan sonraki süreci bürokratik oligarşiye hiç takımladan çok daha rahat sürdürecektir. Katılımın yüksek olmasının bir hassasiyet olduğuna inanıyorum. Şu ana kadar ciddi bir sıkıntının olmadığını öğrendik. Hayırlı olsun."