None

Son dakika... Erdoğan'dan Canan Kaftancıoğlu'na sert sözler

Son dakika... Erdoğan'dan Canan Kaftancıoğlu'na sert sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin yeni il başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında çok sert sözler söyledi. Kaftancıoğlu'nun geçmiş tweet'lerini AK Partililere gösteren Erdoğan, ''Marjinal bir grubun başında olması gereken kişi CHP'nin başına geçmiştir" diye konuştu. Paylaşımlar ekranda dönerken salonda 'yuh' sesleri yükseldi. Erdoğan, 'ABD Başkanı Trump ile görüşecek misiniz?' sorusuna da ''Trump'ı aramayı düşünmüyorum'' yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında konuştu. 

Konuşmasından satır başları:

Sayın Başbakan, değerli milletvekili arkadaşlarım, kıymetli misafirler sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. 

Adalet Şurası'nda akademisyen ve yargı mensuplarımızla bir araya gelme imkanı bulduk. Son yıllarda yaşanan birtakım gelişmelerin faturası her ne kadar hükümetimize kesiliyor olsa da aslında yargının kendi iç tartışmalarının ürünüdür. 

Kaymakamlarımızla da hem kendi sıkıntılarını görüşme hem de ülkemizle ilgili fikir teatisinde bulunma imkanı elde ettik. Milletvekillerimizle gruplar halinde bir araya gelerek geleneğimizi geçtiğimiz hafta da sürdürdük. Geçtiğimiz hafta muhtarlarımızla 43. kere bir araya geldik. 

Hafta sonu ise Elazığ, Bingöl, Tokat ve Yozgat illerimizde kongrelerimize katıldık. Vatandaşlarımızdan çok coşkulu ve samimi bir hüsnü kabul görüyoruz. 

Hava muhalefeti sebebiyle oldukça geçikmeyle ulaşabildiğimiz Yozgat'ta dahi büyük bir heyecanla bizi beklediler. Tüm vatandaşlarıma gönülde teşekkür ediyorum. Şahsen katıldığım kongre sayımız 19'u buldu. Bu hafta sonu da Kütahya ve Uşak kongremize katılacağız. Şubat ayından itibaren de büyük şehirlere ağırlık vereceğiz.

Başbakan'dan Meclis'te kendini yakan işçi için Kılıçdaroğlu'na sert tepki

'Bizim kara kaşımıza oy vermiyorlar'

AK Parti olarak ülkemizi sıkıntılardan kurtarmakla mükellefiz. Milletimiz kara kaşımıza, gözümüze meftun olduğu için değil, bize güvendikleri için ülkemizi bize emanet ettiler. Gecemizi gündüzümüze katarak milletimize layık olacak bir yönetimi sergilemek zorundayız. Bu mücadelenin önemini anlamamış hiç kimsenin AK Parti çatısı altında yeri olamaz. Biz başka partiler gibi enerjimizi koltuk mücadeleleri ile geçiremeyiz. Bizim verdiğimiz mücadele istiklal ve istikbal mücadelesidir. 

Canan Kaftancıoğlu'na sert sözler

Türkiye'nin çok yönlü ve çok aktörlü bir terör meselesi vardır. Türkiye'nin tehdit haline dönüşen, ırkçılık, İslam düşmanlığı gibi sorunları vardır. Türkiye'nin bir de ana muhalefet sorunu vardır. Biz bu partinin başındaki zatın hezeyanlarını üzüntüyle takip ederken İstanbul'a bir il başkanı seçmişler ki facia. Demokrasiye saygımız vardır, bu kişi kongreden çıkmıştır. Saygımız vardır. Ama bu kişinin geçmişine baktığımızda bizim bir şey söylememize gerek kalmıyor. Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu parti kimlerin eline kaldı.

(Erdoğan, grup toplantısında Kaftancıoğlu'nun tweet'lerini gösterdi)

'Kemal bey daha çok düşünecek'

Ermeni soykırımı diyerek tarihimizi ve milletimizi aşağılıyor. Devlet katil değil, seri katil diyerek, hayatını kaybedenlerin suçunu devlete atıyor. Yüzünde maske, elinde taş güvenlik güçlerimize karşı çekilmiş eylemci resmi, bu vandallığa sahip çıktığını resmediyor. Diğer paylaşımlarından, Gezi olayları sırasında insanları "Ananı da al haydi Taksim'e" diyerek bu kişinin bizzat insanları tahrik ettiği anlaşılıyor. 

Bütün bunların öncesinde de CHP ile BDP'nin ortak hareket etmesini kutlayan mesajlar yayınlıyor. "Hemen CHP'yi BDP'yi aynı yola girdi diyerek eleştiren gerzekler, yol doğru yol" diyor. Bu kişi "Kürtler Gezi'de yok, şunu yapmış, bunu yapmış" diyerek yapılan ihanete ortak oluyordu. Bu olaylarda ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtmak için evden çıkan Yasin Börü ve 50'nin üzerinde masum insan alçakça şehit edilmişti. Darbe gecesi işin rengi dahi belli olmamışken "alın size nur topu gibi mağduriyet" diyerek 15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Bu kişi Boğaziçi Köprüsü'ne yaşanan olayları nasıl anlatıyor biliyor musunuz? Şöyle anlatıyor; "Tekbir getirerek, boğaz keserek mi mücadele getirir. İnandığınız Allahınız sizin de belanızı versin.''

Ey Kılıçdaroğlu, söyle bana arkadaşını kim olduğunu söyleyeyim. 15 Temmuz ile ilgili "dinin nasıl afyon olarak kullanılabileceğinin canlı ve acı örneğini yaşadık dün gece" diyerek Marksist terminoloji ile ülkemizin değerlerine saldırmıştır. Bay Kemal herhalde sen de bundan sonra çok daha fazla düşüneceksin.  

Tezcan: İktidardan düşmekten korkanların saldırıları

Meclis'in önünde kendini yakan işçi

Kemal Kılıçdaroğlu gibi karikatür bir tipin başında olduğu bir partiye de tencere kapak gibi böyle bir il başkanı yakışırdı. Bu zat, Meclis'in önünde bir firmadan alacağını tahsil edemeyen kendini yakmaya teşebbüs eden vatandaşa, "Kendini sarayın önünde yaksaydın, ardından sarayı da yaksaydın" dedi. Ben de arkadaşlarım da suça teşvikten davalarımızı açıyoruz. Bu nasıl siyasetçi. Bunların bedelini ödeyecekler. 

Terör örgütü mensuplarını göreve getirmeyi muhalefet sanan zihniyet CHP'yi esir almıştır. Ülkemize de CHP'ye de yazık. Bu ihanetleri kabul etmeyen nice insanlar olduğunu da inaniyorum. Onlara özellikle sesleniyorum. Türkiye'nin ana muhalefet partisinin bir avuç marjinal elinde heder olması demokrasimiz adına büyük kayıptır. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bahçeli'ye teşekkür ediyorum

NATO'ya seslendi

Ey NATO, siz ortaklarınızdan birine sınır tacizinde bulunanlara karşı ortak bir tavır almak zorundasınız. Şu ana kadar siz ne tür bir tavır aldınız. Bunu kendilerine duyurduk, duyuruyoruz. Genelkurmay Başkanımız kendileri ile bu konuda görüşüyorlar, görüşecekler. 

Dün Irak'ta oynanan oyunu bozduk. Kısa bir süre içinde Afrin ve Mümbiç'ten başlayarak Suriye'de terör yuvalarını da birer birer dağıtacağız. Osmalı'ya yaptıkları gibi bize de hasta muamelesi yapmak isteyenler açsınlar 15 Temmuz görüntülerini izlesinler. 


Cumhurbaşkanı'ndan Afrin'e operasyon açıklaması

Afrin ve Trump sorularına yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Afrin operasyonu ile ilgili Erdoğan, "Suriyeli muhaliflerle beraber yapılacak" derken, ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmesine ilişkin soruya, "Ben kendisini aramayı düşünmüyorum" yanıtını verdi.

AYM'nin hak ihlali kararı

Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararı ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gerekenler söylendi, ben değerlendirme yapmayacağım" dedi.