Son dakika... Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Üniversite diplomanı bana göster

Son dakika... Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Üniversite diplomanı bana göster

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu TBMM'de yaptığı konuşmada, Lozan'la ilgili sert çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, ''Sen nasıl Lozan'ı tartışmaya açarsın'' diyen Kılıçdaroğlu, ''Üniversite diplomanı bana göster'' dedi.

Meclis Bütçe görüşmelerinde söz alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı. Kılıçdaroğlu, ''Sayın Cumhurbaşkanı Yunanistan'a gitti. Gidildi, orada Lozan tartışma konusu yapıldı. Bir devlet başkanı pozisyonunda olan kişi ayaküstü Türkiye Cumhuriyeti sınırlarını belirleyen Lozan Anlaşması'nı tartışmaya açamaz. Sormak istiyorum; hangi gerekçeyle hangi bilgiyle Lozan'ı tartışmaya açıyorsun. Lozan'ı tartışmaya açman için önce gel üniversite diplomanı bana bir göster bakayım'' diye konuştu. 

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: Biz sizin bildiğiniz türde muhalefet yapmayız arkadaşlar, biz Türkiye'nin aleyhinde olan her şeye karşı dururuz. Devlet bakidir, ama hükümet ayrıdır. Hükümet halkın verdiği oylarla seçilir ve gelir devleti yönetir. Devlet olmaz. Bir kişi ben devletim diye ortaya çıkıyorsa o diktatördür. 

Battal İlgezdi açıklaması

 Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin görevden alınmasıyla ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu şunları söyledi: Tabi ki belediye denetlenmeli. Her belediye de denetlensin. Yönetici pozisyonda olan kişi hesap vermek zorundadır. Battal İlgezdi gitti kendini ihbar etti. İlgezdi beraat etti ama kalkıp açığa alıyorsun. Arzu eden bütün milletvekilleri arkadaşlarıma mahkeme kararlarını gösterebilirim. 

 Reza Zarrab davası

Reza Zarrab davası hakkında da konuşan Kılıçdaroğlu şunları söyledi: O dönem Rıza Sarraf'a en büyük eleştirileri ben yaptım. Hakkımda en çok davayı açan Rıza Sarraf'tır. Bu şarlatan rüşvetçi dönemin üç bakanını ve banka müdürünü parayla satın almıştı. 770 bin liralık saatler, ayakkabı kutuları, para sayma makineleri... Bu parlamento soruşturma komisyonu kurdu ve komisyon bu konuyu kapattı. ABD'de görülen davadan rahatsızım. Bu olayı bizler temizlemeliyiz. Binali Yıldırım'a çağrı yapıyorum gel bu dosyayı yeniden açalım. Bir sahtekarın arkasına Türk bayrağı koydular A Haber'de. Onların patronlarına gelecek sıra, onları da rezil edeceğim. Bayrak sevgisi hepimizin ortak sevgisidir. O sahtekar kanala söylüyorum; şerefe madalyası mı takacaksın yoksa ben senin boynuna ihanet madalyası mı takayım?

MİT bilgilendirme notu vermişti dönemin Başbakanına. Eğer MİT ben bu notu koymadım diyorsa MİT'in önüne anahtar koyalım, kapatalım. Siz devletin sırlarını Rıza Sarraf'a verdiniz. Muammer Güler Rıza Sarraf'a önüne yatarım diyor. Bir Bakan Sarraf'ın önüne yatıyor, benim zoruma gidiyor. Biz beraat ettirdik, dava ABD'de görülüyor. Ben bunu söylediğimde kıyamet kopuyor. 

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS