Son dakika... Saadet Partisi'nden Abdullah Gül açıklaması

Son dakika... Saadet Partisi'nden Abdullah Gül açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi ile ilgili tartışmanın erken olduğunu belirtti.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu Habertürk'e konuştu. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün partisince cumhurbaşkanı adayı gösterilip gösterilmeyeceğine ilişkin sorulara yanıt veren Karamollaoğlu, Gül ile zaman zaman fikir alışverişinde bulunduğunu belirterek, "Adaylık konusunu bugün için erken görüyorum. Abdullah Gül Bey'in durumu farklı. Ama herhangi birini de sorarsınız şu aşamada 'Olabilir mi olabilir' derim. Hemen aday gösterilecek gibi algılamak doğru olmaz. Kendisinin ve bizim camiamızın hazır olması gerek her şeyden önce" dedi.


İYİ Partili Ünal: Abdullah Gül'den lider olmaz


Karamollaoğlu, "Tabandan Gül'ün adaylığı konusunda talep var mı?" sorusu üzerine de "Şu anda böyle bir çalışmamız yok. Biz cumhurbaşkanı adayı göstereceğiz. Aday göstereceğimiz zaman kendi tabanımızda bunu araştıracağız. En az birkaç aday adayı gündeme getirmemiz gerekir. Bir kişiye odaklı olarak çalışmamayı benimsiyoruz. Bizim tabanımızdaki karşılığını, arkasından toplumdaki karşılığını ölçmeye çalışacağız. Maksat bir aday göstermiş olmak değil netice alabilecek bir aday göstermektir. Biz bunun çalışmalarını yapacağız. Ama şimdilik erken olduğu kanatindeyiz. Belki seçimden önce 3-5 ay içinde ele alınabilecek bir konudur" diye konuştu.


AK Parti'den Abdullah Gül açıklaması


"Bu dönemde gündeme getirmek doğru değil"


Karamollaoğlu, Gül ile ilgili kamuoyunda bir tartışmanın başladığı ve AK Parti'den, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tepkilerin geldiği bir dönemde Gül'ün adaylığını gündeme getirmenin doğru olmadığını sözlerine ekledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS