Chill ne demek? İngilizce "chill" ne anlama geliyor?

Chill ne demek? İngilizce "chill" ne anlama geliyor?

Chill ne demek İngilizce chill ne anlama geliyor
expand
KAYNAKOğuzhan Hacıoğlu

Sosyal medyada sıklıkla kullanılan İngilizce kelimeler arasında yer alan “chill” paylaşımlarda sıklıkla rastlanan bir sözcük olarak biliniyor. Peki, İngilizce chill ne anlama geliyor? Kısaca chill ne demek?

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

İngilizce chill kelimesinin anlamı sosyal medyadaki paylaşımlarda sıklıkla bu kelimeye denk gelen kişiler tarafından merak ediliyor. Peki, çeşitli paylaşımlarda yer alan bu ifade tam olarak ne demek?

Chill ne demek, ne anlama geliyor?

Chill birkaç anlama geliyor sakin olmak, üşümek, buz gibi, soğuk, ürperme ve serinlik bu anlamlardan bazıları. Ancak sosyal medyada kullanıldığı manasıyla chill kısaca sakin olmak, sakinleşmek, huzurlu olmak gibi tanımlanabilir. Bu nedenle kişiler müzik dinlediklerinde, kitap okuduklarında, doğayla baş başa kaldıklarında ya da dinlenmeye çekildiklerinde paylaşımlarının altına chill kelimesini kullanıyorlar. Chill kelimesinin tüm anlamları ise şöyle; sakin olmak, soğuk, buz gibi, üşütücü, ürperme, soğukluk, titreme, üşüme, serinlik, soğuk döküm kalıbı, donmak, üşütmek, dondurmak ve kaçırmak.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow