Ekşi Sözlük'te "Ekşi Şeyler" isyanı

Ekşi Sözlük'te "Ekşi Şeyler" isyanı

Ekşi Sözlük'te Ekşi Şeyler isyanı

Ekşi Sözlük yazarları, entrylerinin izinsiz olarak Ekşi Şeyler sitesinde kullanılmasına isyan etti. Sözlük yazarlarının tepkisi ve 340 yazarın entrylerini silmesi üzerine Sözlük yönetimi, yazarlara entrylerinin Ekşi Şeyler'de yayınlanmaması konusunda seçenek sundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kendi özgün formatıyla Türkiye'nin en popüler sitelerinden olan Ekşi Sözlük yazarları isyan etti. Sözlük yazarları, sözlüğün kurucusu Sedat Kapanoğlu'nun yönetimi ortağı Av. Başak Purut'a devredip ayrılmasıyla birlikte yaşanan pek çok değişimi tartışıyordu. Geçen hafta sözlük tasarımını değiştirmiş ve yaklaşık bin yazar, yeni tasarıma tepki olarak sözlüğü protesto kararı almıştı.

Son olarak da sözlüğe ait ve yeni açılan Ekşi Şeyler sitesinde, izin alınmaksızın yazarların entrylerinin kullanılması yazarların tepkisine yol açtı. Entrylerinin izinsiz paylaşılmasını istemeyen yazarlar entrylerini hızla sildiler. 

Yazarlar, tepkilerini 28 Şubat Ekşi Sözlük Direnişi başlığı altında dile getirdiler. 

Bunun üstüne sözlük yönetimi yeni bir kararla yazarlara, ayarlar kısmında "Entrylerim Ekşi Şeyler'de yayınlanabilir" seçeneği sundu. Yazarlar, içeriklerinin Ekşi Şeyler'de yayınlanıp yayınlanmamasına kendileri karar verebilecek.

Ekşi Sözlükte Ekşi Şeyler isyanı

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber