Facebook ve Instagram'da zaman sınırlama özelliği geliyor

Instagram ve Facebook'u kullanan kişiler, çevrim içi harcadıkları zamanı ve bu zaman içerisinde neler yaptıklarını öğrenebilecekler.Instagram ve Facebook, sosyal medya bağımlılığı ile mücadele etmek isteyenler için yeni bir özellik geliştirdi. Kullanıcılar artık sadece sosyal medyada harcadıkları zamanı değil, harcadıkları zamanı nasıl değerlendirdiklerini de öğrenecekler. Kullanıcılar isterler süre sınırlaması da seçebilecek. Bunun yanı sıra çevrim içi harcadıkları zamanı kontrol etmelerine yardımcı olacak bildirimler de kullanıcıların telefonlarına gelecek.

Şirket, "Bu özelliği, psikologlar ve tıbbi kuruluşların öncülüğünde geliştirdik" dedi.

Her iki uygulamadaki araçlara erişmek için, kullanıcıların ayarlar sayfasına gitmeleri, Instagram'da "Etkinliğiniz" ve Facebook'ta "Facebook'taki Saatiniz"e dokunarak zamanlarını nasıl geçirdiklerini gösteren bir gösterge panosuna erişmeleri gerekiyor.

Facebook bu uygulama için "İnsanların platformlarımıza ne kadar zaman harcadıklarını anlamalarına yardımcı olmaları ve böylece deneyimlerini daha iyi yönetebilmeleri için bir sorumluluğumuz var, bu yüzden bu uygulama onlar için yararlı olacaktır'' açıklaması yaptı.

Şirket, sosyal medya hakkında kullanıcıların ruh sağlığına zarar veren raporları takip ederek, insanların Facebook ve Instagram'da sadece harcadıkları zamanı değil, aynı zamanda bu zamanı nasıl harcadıklarını da görebileceklerini ekledi.

Yeni özellikle Facebook ve Instagram 'push' bildirimleri de istenen zaman aralıklarında sessize alınabilecek. Bakalım bu yeni uygulama nasıl bir sonuç verecek.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS