2017 Instagram hesap onaylatma nasıl yapılır? Instagram'da mavi tik nasıl alınır?

Instagram hesap onaylatma işlemleri uygulama içerisinde popüler kullanıcıları dönem dönem zor durumda bırakabiliyor. Facebook, Twitter ve Youtube'a oranla onaylanmış hesap almanın daha zor olduğu Instagram'a mavi tik sosyal medyanın yöneticileri tarafından veriliyor. Peki, herhangi bir başvurunun yapılamadığı onaylanmış hesap özelliği için neler yapmalı ve mavi tik alma ihtimalini arttırabilmek için hangi yollar izlenmeli?Takipçi sayısı fazla ve tanınmış bir kişi olmasına rağmen onaylanmış hesap özelliği bulunmayan Instagram kullanıcıları "mavi tik" alabilmenin yollarını araştırmayı sürdürüyor.

Doğrudan bir başvuru şeklinin olmadığı sosyal medyada yönergeler doğrultusunda yöneticiler tarafından öneriler veriliyor.

Şimdilik sadece tanınmış kişilerin ve taklit edilme ihtimali yüksek olan markaların hesaplarını onaylamayı uygun gören Instagram'ı etkilemenin yöntemleri yönergelerdeki ipuçlarıyla veriliyor.

Bu ipuçlarından ilki olarak Facebook veya Twitter'da onaylanmış hesabı bulunan kullanıcıların Instagram hesabının linkini profillerinde paylaşmaları gösteriliyor. İşte, hesap onaylatmaya dair ipuçları ve maddeler...

1- Twitter'da ve Facebook'ta Instagram hesabınızın linkini paylaşın..
2- Sayfanızdaki etkileşimi arttırmaya çalışın (Beğeni, yorum ve takipçi)

3- Hesabınızı taklit eden kişi ya da kişileri şikayet edin
"help.instagram.com" adresinde yer alan "Instagram'daki Bir Taklit Hesabı Şikayet Edin" başlığı altında bulunan formu doldurun ve hesabınızın çalınmaya çalışıldığını ifade edin.

Etkileşimi fazla, takipçisi yüksek olan hesabınızın taklitleri arttıkça ve şikayetlerle bu sayfalar kaldırıldıkça Instagram'ın sizin hesabınıza yönelik taklit edilme riski yüksek profiller içerisine alma ihtimali de yükselecek. Kullanıcıların daha doğru bilgiye ve gerçek hesap sahibine erişmesi için sosyal medyanın yöneticilerinin harekete geçmesinin ihtimali bu sayede artmış olacak...

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS