hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kullanılmayan Instagram hesabı nasıl, ne zaman kapanır?

  Kullanılmayan Instagram hesabı nasıl, ne zaman kapanır
  expand
  KAYNAKCnnturk.com

  Sosyal medya devleri kötüye kullanımı engellemek amacıyla dönem dönem uzun süre aktif olmayan hesapları kapatabiliyorlar. Peki, kullanılmayan Instagram hesabı nasıl kapanır? Önceden aktif olan ancak çok uzun süre kullanılmayan Instagram hesabı ne zaman kapanır?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya uygulamaları farklı nedenlerle dönem dönem bazı hesapları kapatabiliyorlar. Twitter geçtiğimiz yıllarda profil fotoğrafı nedeniyle “yumurta hesap” olarak adlandırılan binlerce hesabı kapatmıştı. Kullanılmayan bu hesaplar aynı şekilde geçtiğimiz yıl Facebook tarafından da tespit edilmiş ve Facebook’ta birçok hesap kapatılmıştı.

  KULLANILMAYAN INSTAGRAM HESABI NE ZAMAN KAPANIR?

  Instagram bu konuya ilişkin net bir tarih bilgisi vermiyor. Ancak belirli aralıklarla Facebook ve Twitter gibi çok uzun süre kullanılmayan bot hesaplar kapatılabiliyor.

  Bu nedenle hesabınızın kapanması istemiyorsanız birkaç ayda bir hesaba giriş yapabilir ve bazı gönderileri beğenebilirsiniz. Ya da kendiniz direkt olarak hesabı kapatmak istiyorsanız “help.instagram.com” adresinden ilgili formu doldurarak süreyi beklemeden kendiniz hesabınızı kapatabilirsiniz.

  Instagram hesap kapatma ile ilgili daha fazla bilgi almak için ilgili haberimizden detayları öğrenebilirsiniz.

  INSTAGRAM HESAP KAPATMA REHBERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow