Mr. Beast kimdir, kaç yaşında, gerçek ismi ne?

Mr. Beast kimdir, kaç yaşında, gerçek ismi ne?

Mr. Beast kimdir, kaç yaşında, gerçek ismi ne?

ABD’li iş insanı, hayırsever ve Youtuber olan Mr. Beast’ın Youtube’da her videosu milyonlarca kez izleniyor. Tam 132 milyon abonesi bulunan Mr. Beast videolarında devasa ödülleri dağıtıyor ve iyilik akımları yapıyor. Peki, Mr. Beast kimdir, kaç yaşında, gerçek ismi ne?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Youtube’un en prodüksiyonlu işlerine imza atan ve devasa ödülleri sahipleriyle buluşturan Mr. Beast önceki videolarında özel jet, 500 bin dolar, 456 bin dolar ve 800 bin dolar gibi farklı ödüller dağıtmış ve tüm Youtube’un ilgisini üzerine çekmişti. Beast aynı zamanda 1000 görme engelli kişinin tedavisini yaptırmış, dünyanın en kirli sahilini gönüllülerle birlikte temizlemiş ve bunun gibi hayır işlerinde bulunmuştu.

MR. BEAST KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, GERÇEK ADI NE?

MrBeast veya gerçek ismi ile Jimmy Donaldson 7 Mayıs 1998’de ABD’de dünyaya geldi. Amerikalı bir YouTuber, iş insanı ve hayırsever olan Donaldson Kuzey Karolina'da ikamet etmektedir. 2016 yılında Greenville Hristiyan Akademisi'nden mezun olan Donaldson, Newsweek'e göre YouTuber olarak tam zamanlı bir kariyer yapmak için üniversite eğitimini bırakmıştır. Keemstar ile çevrimiçi bir röportaj sırasında Donaldson, Crohn hastalığı olduğunu belirtmiştir.

Donaldson, YouTube'da video yüklemeye 2012 yılında, 13 yaşındayken "MrBeast6000" adlı kanal ile başlamıştır, 6000 abone Sahibi olunca "MrBeast6000" adındaki şarkısını çıkarmıştır. ancak 2017 yılında yüklediği "100.000'e kadar saymak" konulu videosuna kadar aldığı görüntülenme sayısı düşük kalmış, bu videodan sonra videolarını yükledikçe ise Donaldson'un bilinirliği artmıştır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Aralık 2022 itibarıyla Donaldson’un YouTube’da 126 milyon abonesi ve 21 milyardan fazla görüntülenmesi bulunmaktadır ve Dallas merkezli yetenek yönetimi şirketi Night Media tarafından menajerlik görevi üstlenilmektedir. Donaldson'un yüklediği videolar genel olarak yüksek miktardaki para ve değerli eşyaları evsizler, Twitch yayıncıları veya rastgele kişilere bağışlamasını konu alır. Ayrıca pek çok rekor kırma denemesi ile yarışma düzenlemekte olup, bunların sonucunda kazanan kişilere para ödülü de vermektedir. Donaldson ayrıca T-Series ve PewDiePie arasında meydana gelmiş abone sayısı yarışmasında PewDiePie'ı desteklemiş ve bu hususta çeşitli videolar ve yardım kampanyaları yayınlamıştır.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber