Twitter’a Super Hearts özelliği geliyor

Twitter’a Super Hearts özelliği geliyor © Shutterstock

Twitter’ın dahili canlı yayın uygulaması olan Periscope’a ya da yeni adıyla Scope’a Super Hearts özelliği geliyor. Buna göre, kullanıcılar Super Hearts programına dahil olmuş favori yayıncılara App Store’dan ve Play Store’dan satın alabilecekleri coins’ler ile maddi katkıda bulunabilecekler. 

İzleyiciler için değişen tek şey, artık gerçek parayla da sevdiği yayıncıları destekleyebilme imkanı olurken, yayıncılar tarafında bir skor tablosunda kendisini en çok destekleyen kullanıcıları görebilme gibi fırsatlar da olacak.

Eren Caner: Sosyal medya ekiplerinin geleceği

Twitter, Super Hearts programına entegre olarak bir de Super Broadcaster programını yayınladı. Super Broadcaster olan kullanıcılar, kazandıkları coins’leri paraya çevirebilecekler. Tabii bu programların şimdilik sadece ABD için açık olduğunu da söylemeliyim ama tahmin ediyorum ki kısa süre içinde Türkiye’ye de açılacaktır.

Super Hearts’in, Twitch’in Cheering özelliği ile ve Youtube’un birkaç ay önce duyurduğu ve sizlerle yine CNN TÜRK üzerinde paylaştığım Super Chat ile neredeyse aynı olduğunu söylemeliyim. Twitter reklamları, Facebook’a göre oldukça pahalı ve reklamlarda son kullanıcıya inme konusunda Facebook özellikle daha başarılı. Bundan dolayı; belli ki Twitter, nispeten daha uygun fiyatlı modeller ile son kullanıcıdan daha az ama daha genele yayılmış şekilde gelir üretmek istiyor.

Facebook, canlı yayınlar arasında reklam almaya hazırlanarak canlı yayın reklam modellerinde Twitter’a ve Youtube’a göre nispeten daha farklı bir strateji izliyor. Facebook, ancak Twitter çok iyi bir gelir elde ederse, yaptığı iş çok ses getirirse bu özellikleri bünyesine kazandırabilir. Onun haricinde kısa vadede Facebook’un bu özelliği kullanmayı düşüneceğine pek ihtimal vermiyorum.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS