hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Youtube Shorts nedir, para kazanma şartları nelerdir? Aylık 10 bin dolara kadar ödeme yapılacak!

  Youtube Shorts nedir, para kazanma şartları nelerdir Aylık 10 bin dolara kadar ödeme yapılacak
  expand

  Sosyal paylaşım platformu ve video izleme sitesi Youtube, Tiktok ve Instagram’da rakip olabilecek yeni deneyimini hizmete sundu. Youtube Shorts paza kazanma şartları aylık 10 bin dolara kadar ödeme almak isteyen içerik üreticileri tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, Youtube Shorts nedir, nasıl para kazanılır?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Youtube Shorts üzerinden para kazanmak isteyen binlerce kişi araştırmalara başladı. Youtube’un aylık 10 bin dolara kadar ödeme verebileceğini belirtmesinin ardından detaylar merak konusu oldu. Türk Youtuberlara ise üzücü haber geldi.

  YOUTUBE SHORTS NEDİR, PARA KAZANMA ŞARTLARI NELERDİR?

  Youtube Shorts, Youtube’un Tiktok ve benzeri uygulamalara rekabet için oluşturduğu kısa videolardan oluşan bir sosyal platform olarak adlandırılabilir. İçerik üreticileri kısa videolar oluşturarak Youtube Shorts üzerinden yayınlayabilir ve aylık 10 bin dolara kadar ödeme alabilirler.

  Ancak Türk Youtuber’lar için kötü haberse para kazanma henüz Brezilya, Hindistan, Endonezya, Japonya, Meksika, Nijerya, Rusya, Güney Afrika, İngiltere ve ABD’de aktif konumda.

  Diğer para kazanma şartları ise şöyle; Yaşı 13-18 arasında olan içerik üreticiler için şartların bir ebeveyn ya da vasi tarafından kabul edilmesi ve kanala bağlı bir AdSense hesabı yoksa yine ebeveyn ya da vasi tarafından bir AdSense hesabı oluşturulması gereklidir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Son 180 gün içinde gerekli şartları karşılayan en az bir kısa video yüklenmiş olmalıdır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow