Anadolu Efes'in yıldızı Chris Singleton kalp spazmı geçirdi

Anadolu Efes'in yıldızı Chris Singleton kalp spazmı geçirdi

Anadolu Efes'in yıldızı Chris Singleton kalp spazmı geçirdi

Anadolu Efes'in yıldız oyuncusu Chris Singleton, kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Anadolu Efes'ten yıldız oyuncu Chris Singleton'ın son durumu ile ilgili korkutan bir açıklama geldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Anadolu Efes'in yıldız ismi Chris Singleton kalp spazmı geçirdi. 33 yaşındaki ABD'li basketbolcu hastaneye kaldırıldı.

Turkish Airlines Euroleague'de geçtiğimiz sezon Anadolu Efes forması ile 36 karşılaşmada 17:41 dakika ortalama süre alan Singleton, maç başına 3.9 sayı, 2.8 ribaunt ve 0.4 asist ortalamaları ile mücadele etti.

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nde ise geçtiğimiz sezon 21 maça çıkan oyuncu, maç başına 27:21 dakika süre alarak 7.8 sayı, 4.1 ribaunt ve 1.2 asist ortalamaları ile mücadele etti.

DUNSTON TRAFİK KAZASI GEÇİRMİŞTİ

Anadolu Efes'te oynayan Bryant Dunston geçtiğimiz günlerde trafik kazası geçirmişti. Bakırköy'de TIR'ın dorsesi üst geçide çarptıktan Dunston'ın kullandığı otomobilin üzerine devrildi. Olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Araçtan çıkarılan Bryant Dunston hastaneye kaldırımıştı. Dunston kazadan yaralı olarak kurtulmuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

RAHATSIZLIĞIN NEDENİNİ DUYURDU

Anadolu Efes'ten açıklama geldi ve tecrübeli basketbolcunun rahatsızlığının nedenini duyurdu. Yapılan açıklamada, "Chris Singleton’a yapılan ileri radyolojik değerlendirme ve kardiyak incelemeler sonucunda, doktorlar oyuncumuzda perikardit ve iki taraflı plevral efüzyon tespit etmiştir. Tetkiklerde aort damarı sinüs valsalva hizasında anevrizma izlenmiş ancak diseksiyon izlenmemiştir. Oyuncumuzun tetkik ve tedavisine hastanede devam edilmektedir. Oyuncumuz bugünü hastanede geçirecek, durumu yarın tekrar değerlendirilecektir. Gelişmeler kulübümüz tarafından paylaşılacaktır." denildi.

KARİYERİNE DEVAM EDİLEBİLECEK Mİ?

Yapılan açıklama sonrası Fanatik.com.tr rahatsızlığın ayrıntılarına ulaştı. Singleton'ın rahatsızlığında yapılan açıklamada geçen ibarede perikardit olarak belirtilen noktada, tedavisi yapıldıktan sonra herhangi bir sorun yaşamadan kariyerine devam edebilir. Ancak asıl korkutan tarafın 'iki taraflı plevral efüzyon' olduğu ortaya çıktı. Akciğerde su toplanması olarak bilinen rahatsızlığın etkisi altında aort damarı sinüs valsalva hizasında anevrizma izlenmesine neden olduğu öğrenildi. 

KARİYERİ TEHLİKEDE

Bu rahatsızlıkların tamamına bakıldığında tecrübeli basketbolcunun kariyerinin tehlikeye girebileceği ve tedavisinin ardından parkelere dönmesinin zor olabileceği ortaya çıktı. 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber