hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Beşiktaş Orlando'ya emanet

  Beşiktaş Orlandoya emanet
  expand

  Beşiktaş Kulübü, kadın basketbol takımının başına İtalyan baş antrenör Sandro Orlando'yu getirdi.

  Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, kadın basketbol takımın baş antrenörlük görevine, İtalya'da 2011 yılında "En İyi Antrenör" seçilen Sandro Orlando'nun getirildiği bildirildi. Takımın yardımcı antrenörlük görevini ise Ömer Petorak'ın yapacağı kaydedildi.

  Açıklamada, Orlando ve Petorak ile ilgili şu bilgilere yer verildi: 

  "1960 doğumlu Sandro Orlando, 1996 yılında antrenörlük kariyerine başladı. 2007-2011 yılları arasında İtalya'nın Familia Schio takımında elde ettiği başarılarla adını sıkça duyurdu. 4 sezon başında kaldığı Familia Schio'ya iki lig, iki İtalya Kupası ve bir de Eurocup şampiyonlukları kazandırdı. Oyun sisteminde genç basketbolculara yer vermesi ile bilinen Orlando, 2010-2011 sezonunda takımını şampiyonluğa taşıyınca İtalya'da 2011 yılının 'En İyi Antrenörü' seçildi. Sandro Orlando, ayrıca 2008 ve 2010 yıllarında İtalya Kadın Milli Takım teknik kadrosunda yer aldı. 1971 doğumlu Petorak ise 1990 yılında antrenörlüğe başladı. Galatasaray, Migros, TED Kayseri, İTÜ, Banvit gibi takımları çalıştıran Petorak, ayrıca Avrupa İkincisi olan (A) Kadın Milli Basketbol Takımı'nda yardımcı antrenör olarak yer almıştı."

  Bu arada, açıklamada uzun yıllar kadın basketbol takımının baş antrenörlüğünü yapan Aziz Akkaya'ya, tüm emekleri için teşekkür edildi.
  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow