Olaylı Real Madrid-Partizan maçı sonrası tarihi ceza hazırlığı!

Olaylı Real Madrid-Partizan maçı sonrası tarihi ceza hazırlığı!

{ title }

SONRAKİ VİDEO

THY EuroLeague play-off serisi ikinci maçında, Real Madrid ile Partizan Madrid'deki Wizink Center'da karşılaştı. Karşılaşmanın bitmesine 01 dakika 40 saniye kala her iki takım oyuncuları arasında kavga çıktı. EuroLeague yönetimi, Real Madrid-Partizan maçının ardından tarihi bir ceza alma hazırlığında.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

THY EuroLeague playofflarında yapılan Real Madrid - Partizan maçı çıkan olaylar nedeniyle erken bitti.

Wizink Center'da oynanan mücadelenin 38'inci dakikasında Real Madridli Sergio Llull'un Kevin Punter'a yaptığı faul sonrasında çıkan arbede bir anda kavgaya dönüştü. Hakemler, yaşanan olayların ardından maçı erken bitirme kararı aldı.

Karşılaşmayı 95-80 kazanan Sırbistan temsilcisi seride 2-0 öne geçti. Partizan'ın ev sahipliği yapacağı serinin üçüncü maçı, 2 Mayıs Salı günü yapılacak.

NELER YAŞANDI?

Kritik maçın bitime 2 dakika kala Partizan’ın maçta 80-95’lik üstünlüğü bulunuyordu. Konuk ekibin ekibinin hücuma gittiği sırada Real Madrid‘den Sergio Llull, Kevin Punter’a çok sert bir faul yaptı. Bu faulün üzerine bir anda saha karıştı.

Tüm oyuncular birbirleriyle kavga ederken Real Madrid’den Guerschon Yabusele, Partizanlı Dante Exum’u yere sererek skandal bir harekete imza attı. Bu hareketin üzerine olayların fitili iyice alevlenmiş oldu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

MAÇ ERKEN SONA ERDİ

Diskalifiye kararları sebebiyle maçta forma giyecek yeterli sayıda oyuncu kalmadığı için hakemler maçı mevcut skorla bitirme kararı aldı. Soyunma odasına doğru yönelen Real Madrid'den Rudy Fernandez, Partizan koçu Zeljko Obradovic ile ile kol kola girerek içeriye doğru yürüdü.

Real Madrid-Partizan maçında çıkan kavgaya verilen fauller ve ekleri:

Guerschon Yabusele - Diskalifiye
Dante Exum - Diskalifiye
Kevin Punter - Sportmenlik dışı faul, diskalifiye
Sergio Llull - Sportmenlik dışı faul
Mario Hezonja - Diskalifiye
Dzanan Musa - Diskalifiye
Gabriel Deck - Diskalifiye
James Nunnally - Diskalifiye
Mathias Lessort - Diskalifiye
Nigel Williams-Goss - Diskalifiye, kavga
Anthony Randolph - Diskalifiye, kavga
Rudy Fernandez - Diskalifiye, kavga
Alberto Abalde - Diskalifiye, kavga
Adam Hanga - Diskalifiye, kavga
Sergio Rodriguez - Diskalifiye, kavga
Tristan Vukcevic - Diskalifiye, kavga
Aleksa Avramovic - Diskalifiye, kavga
Alen Smailagic - Diskalifiye, kavga
Ioannis Papapetrou - Diskalifiye, kavga
Uros Trifunovic - Diskalifiye, kavga
Danilo Andjusic - Diskalifiye, kavga
Yam Madar - Diskalifiye, kavga
Real Madrid benchi - Teknik faul, bench kavgası
Partizan benchi - Teknik faul, bench kavgası

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

EUROLEAGUE'DEN TARİHİ CEZA HAZIRLIĞI

Real Madrid-Partizan maçının ardından EuroLeague yönetiminin vermesi beklenen olası cezalar netlik kazanmaya başladı. İspanya'dan AS'ın haberine göre EuroLeague yönetimi, belirlenen cezai hükümler çerçevesinde kavgaya karışan oyunculara 30 bin eurodan 280 bin euroya kadar para cezası verebilir. Ayrıca kavga karıştığı tespit edilen oyuncular için bir yıldan dört yıla kadar oynamama cezası da olası cezalar arasında yer alıyor.

AS'ta yer alan haberde şu ifadelere yer verildi:

"Prensip olarak, Wizink Center'da meydana gelen olaylar, Euroleague düzenlemeleri dahilinde 28. maddenin 28.1 ve 28.2 alt bölümleri ile belirlenen "ciddi ihlaller" kategorisine girer. Bunlar, "hakem ekibinin bir üyesine veya halkın diğer üyelerine, taraftarlara veya genel olarak herhangi birine fiziksel saldırılar" anlamına gelir. Bu davalar için cezalar şu şekildedir: ekonomik olarak 30.001'den 280.000 Euro'ya. Buna ek olarak, bir yıldan dört yıla kadar arenalara erişim ve Euroleague müsabakalarına, maçlarına ve etkinliklerine katılım yasağı. EuroLeague'den geçici olarak diskalifiye edilmeler de uygulanabilir, bunlar üç veya daha fazla maç için ve bir ila dört yıllık periyotlar olabilir. Son yaptırım seviyesi, Euroleague ile bağlantılı müsabakaların kalıcı olarak diskalifiye edilmesi olacaktır."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

BUGÜN KARAR ALINACAK

"Yargıç, olaya karışanların her birinin bu olası yaptırımlardan hangisini alacağını belirleyecek. Prensipte Yabusele, Dante Exum'a yaptığı çirkin saldırı nedeniyle birkaç yıl sürebilecek olan kavgaya katılanlar arasında en yüksek yaptırımı alabilecek kişiydi. Olanlar elbette sporda beraberliği ve belki de Kaunas'ta ilerleyip yarı finale yükselen için Final Four'a katılımı olumsuz yönde etkileyecek. Partizan, Exum'u sakatlanarak kaybetti ve ana oyuncularından ikisi, Punter ve Lessort cezalı olabilir. Real Madrid'de Deck, başlangıçta ceza alacak olanlardan biri. Söz, bugün karar verecek olan Disiplin Hakiminde."

(Skorer)

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber