TBL'de 2006-07 fikstürü çekildi

TBL'de 2006-07 fikstürü çekildi

TBL'de 2006-07 fikstürü çekildi

TBL'de 2006-2007 sezonunun fikstürü belirlendi. Lige şampiyonluk parolasıyla giren Fenerbahçe Ülker ve Efes Pilsen ilk hafta maçlarını deplasmanda oynayacak.

Türkiye Basketbol Ligi'nde yeni sezonun fikstür çekimi İstanbul'da yapıldı. Geçtiğimiz sezonun şampiyonu Ülkerspor'un Fenerbahçe ile birleşmesiyle ortaya çıkan Fenerbah.e ile Ülker ilk maçını deplasmanda Pınar Karşıyaka ile yapacak.
 
Geçtiğimiz sezon finalde kaybeden Efes Pilsen deplasmanda Mersin Büyükşehir Belediyesi ile sezonu açarken, Beşiktaş sahasında ligin yeni takımı Oyak Renault ile mücadele edecek.
 
Tuborg Pilsener ve Büyük Kolej'in çekilmesiyle Oyak Renualt ile birlikte TBL'ye alınan Konya Selçuk Üniversitesi İstanbul deplasmanında Darüşşafaka ile kozlarını paylaşacak.
 
Cumhurbaşkanlığı Kupası, 2005-2006 sezonu şampiyonu Ülkerspor'un devamı olan Alpella ile Türkiye Kupası'nı müzesine götüren Efes Pilsen arasında oynanacak.
 
7 ekimde başlayacak 2006-2007 sezonunda takımlar kadrolarında beş yabancı oyuncu bulundurabilecek. Konuyla ilgili bilgi veren TBL ligler direktörü Ahmet Araşan, takımınların bir maçta dört yabancı oynatabileceğini, bu dört yabancıyı kadrosundaki beş oyuncudan seçeceğini söyledi.
 
Araşan, yabancı asıllı oyuncuların Türk statüsünde oynayabileceğini, Türkiye liginde üç yıl forma giymiş yabancı oyuncunun Türk statüsünde Türkiye'deki kariyerine devam edebileceğini, ayrıca bu sezondan itibaren bayanlarda ikinci ligin olacağını ifade etti.
 
TBL birinci hafta programı
 
İstanbul Tekelspor-Galatasaray Cafe Crown
Alpella-Beykoz
Beşiktaş Cola Turka-OYAK Renault
Darüşşafaka-Selçuk Üniversitesi
CASA TED Ankara Koleji-Banvitspor
TOFAŞ-Türk Telekomspor
Pınar Karşıyaka-Fenerbahçe Ülker
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Efes Pilsen

TBBL birinci hafta programı 

Beşiktaş Cola Turka-Fenerbahçe
Migros-İstanbul Üniversitesi
Galatasaray-Tarsus Belediyesi
Ceyhan Belediyesi-AS Akyazı
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Çankaya Üniversitesi
TED Kayseri-BOTAŞ Spor
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber