hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Erdem Can'ın son durumuyla ilgili açıklama

  Erdem Canın son durumuyla ilgili açıklama
  expand

  Türk Telekom, başantrenör Erdem Can'ın boyun omurlarında akut ödem gelişimi tespit edildiğini ve düzelme olmaması halinde ameliyat edileceğini açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türk Telekom, başantrenör Erdem Can'ın boyun omurlarında akut ödem gelişimi ve omurda ayrılmamış kırık tespit edildiğini, bir aylık boyunluk kullanımı sonrasında düzelme olmaması halinde ameliyat edileceğini duyurdu.

  Ne olmuştu?

  Türk Telekom Basketbol takımı EuroCup'taki Gran Canaria final müsabakası öncesi Las Palmak'ta şehir turu yaptığı esnada kaza geçirdi.

  Edinilen bilgiye göre otobüs şoförünün yüksek seviyede şarkı açması sporcuları ve teknik ekibi rahatsız etti. Bunun üzerine Türk Telekom koçu Erdem Can şoförü uyarmak için koltuğundan kalkarak ön tarafa hareket etti. Bu esnada otobüs şoförü şiddetli şekilde frene bastı. Ardından kafasını otobüsün ön camına vuran Başantrenör Erdem Can, hastaneye kaldırıldı. Can'ın şu anda MR'ının çekildiği bilgisi verildi.

  Külçebaş: Bilerek yolu uzattı

  Türk Telekom Genel Menajeri Önder Külçebaş, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, otobüs şoförünün bilerek yolu uzattığını belirterek, "Bizi salona getiren otobüs şoförü, 10 dakikalık yolu 40 dakikada getirdi. İdmana geç kalıyorduk. Şoför, yolculuk sırasında radyonun sesini açtı. Kısmasını birkaç defa rica ettik. Daha sonra hocamız Erdem Can, kalkıp sesi kısmak istediğinde bilerek frene bastı. Hocamız kafasını cama çarparak boynunu incitti. Erdem hoca boyunlukla idmanı yaptırdı. Buradan da acil bir şekilde sedyeyle hastaneye götürüldü. Avrupa Kupası yönetimi ve Gran Canaria'yı suçlamak istemiyoruz ama bunun sorumlusu hesabını verecek. Şunu da söylemek istiyorum, koçumuz takımın başında maça çıkacak" ifadelerine yer verdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow