hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Balkan Şampiyonası'nda muhteşem final

  Balkan Şampiyonasında muhteşem final
  expand

  Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından binicilik sporunun gelişmesi için düzenlenen ve dünya klasmanında bir yarışma olarak kabul edilen, Uluslararası Engel Atlama Balkan Şampiyonası bu yıl 50. kez 04-08 Eylül 2019 tarihlerinde Kemer Country Atlı Spor Kulübünde gerçekleşti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Balkan Şampiyonası’nın Alternatif Bank sponsorluğunda koşulan Usta Biniciler Ferdi Balkan Şampiyonu Türkiye’den Hasan Şentürk oldu.

  Yıldız Biniciler Ferdi Balkan Şampiyonu ve günün birincisi Kelibia Z isimli atıyla Burak Alparslan olurken, Genç Biniciler Ferdi Balkan Şampiyonu ikincisi aynı zamanda Grand Prix  günün birincisi License isimli atıyla Taha Yedikardeş oldu.

  Bulgaristan, Hırvatistan, Kuzey Makedonya, Romanya, Sırbistan, Türkiye ve Yunanistan’ın Milli takımlarının katılımıyla dünyanın önemli  145 sporcu ve 147 at yarıştı.

  Balkan Şampiyonasında muhteşem final

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Koru Sigorta, Qatar Airways, Alternatif Bank ve DS Automobiles Türkiye sponsorluğunda düzenlenen yarışmaların destekçileri ise Alba Prestige, Atik, Işık Peyzaj, Radyo D ve Vansan. Bu önemli yarışmaların Medya Sponsorluğunu ise her yarışmada olduğu gibi Demirören Medya üstlendi.

  Binicilikte seyir zevki en yüksek olan Engel Atlama Şampiyonası’nın keyfini yaşayan davetliler; aynı zamanda Kemer Country Atlı Spor Kulübü ve DS Automobiles Türkiye işbirliği çerçevesinde festival alanına yeni nesil DS Automobiles modelleri ile DS 7 CROSSBACK ve DS 3 CROSSBACK modellerini yakından inceleme ve test etme imkanı yaşadı.

  8 Eylül Pazar günü Alternatif Bank adına düzenlenen müsabakada usta biniciler 145 cm yükseklikte yarıştı.  Yarışma sonunda düzenlenen ödül töreninde, Alternatif Bank Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Şimşek  ve Türkiye Binicilik Federasyonu Atıf Bülent Bora dereceye giren yarışmacılara ödüllerini takdim etti.

  Balkan Şampiyonasında muhteşem final

  Sonuçlar:

  Balkan Şampiyonası Engel  Atlama Yarışamaları arasında koşulan, Alternatif Bank Usta Binicilik  Kupası sonuçları:

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  1.Condino 29 isimli atı ile Hasan Şentürk
  2.Anvacento  isimli atıyla Angel Niagolov
  3.Cashmere 31 isimli atı ile Ionut Ursache
  4.Curoos  isimli atı ile Sencer  Horasan

  Grand Prix günün yarışmasında birinciler Türkiye’den  Franciene isimli atı ile Sencer Can ve Condino 29 isimli atı ile Hasan Şentürk oldu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow