hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Secret Power’ın sahibi Emrah Karamazı kimdir? Jokey Özcan Yıldırım kimdir?

  Secret Power’ın sahibi Emrah Karamazı kimdir Jokey Özcan Yıldırım kimdir
  expand

  96. Gazi Koşusu’nda Secret Power isimli at yarışı ilk sırada tamamladı. Secret Power’ın sahibi Emrah Karamazı ve jokeyi Özcan Yıldırım ise merak konusu oldu. Peki, Emrak Karamazı ve Özcan Yıldırım kimdir?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  96. Gazi Koşusu görkemli bir şekilde gerçekleşti. Özel yarışın kazananı olmak için piste çıkan jokeyler kıyasıya rekabetin yaşandığı alanda atlarıyla birlikte yarışı zirvede tamamlamak için yarıştı. Koşunun kazananı ise Secret Power oldu.

  EMRAH KARAMAZI KİMDİR?

  Düzenlenen ödül töreninin ardından yarışı kazanan Secret Power isimli safkanın sahibi Emrah Karamazı açıklamalarda bulundu. Gazi Koşusunu kazanmanın apayrı bir mutluluk olduğunu belirten Karamazı, “Her şey şu anda hala daha rüya gibi. Sanki uyanacağım hiçbir şey yaşanmamış gibi. Hala inanamıyorum, çok heyecanlıyım. 20 yıldır bunun hayalini kuruyorduk. Bugüne kısmetmiş. Apayrı bir sevinç, apayrı bir mutluluk. Artık doya doya keyfini süreceğiz” şeklinde konuştu.

  Karamazı şimdiye kadar birçok atın sahipliğini yaptı. TJK’da yer alan bilgilere göre Karamazı'nın şimdiye kadar sahibi olduğu atlardan bir bölümü şöyle;

  Secret Power’ın sahibi Emrah Karamazı kimdir Jokey Özcan Yıldırım kimdir

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  JOKEY ÖZCAN YILDIRIM KİMDİR?

  Secret Power isimli safkanın jokeyliğini yaptığı Özcan Yıldırım ise kazandığı şampiyonluk için, “Duygularım tarif edilemez şu an. Çok mutluyum. Böyle bir atmosferde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk adına düzenlenen bu yarışı hasretle bekledim. 20 yıllık meslek kariyerimde hemen hemen her sene bunu bekliyorduk. Bugüne kısmetmiş. Çok yaklaşmıştık, alamadık ama bugün aldık, çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

  Özcan Yıldırım 1985 yılında Siirt’te dünyaya geldi. 13 kardeşi olan Yıldırım, atlarla ilk kez Adana’da kondisyonerlik yapan eniştesi Sadık Akın sayesinde tanıştı. Hipodroma gelip giderek, bir süre yarış bülteni sattı. Hipodromda sevilmeye başlayınca, bu kez yedekçilik ve atlara binek yapmaya başlayan başarılı jokey, daha sonra, 2000 yılında Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezine kaydoldu. 2001 yılında arkadaşlarıyla İrlanda Kildare Eğitim Merkezi'ne eğitim için gönderildi.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow