hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Buse Naz Çakıroğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? Buse Naz Çakıroğlu gümüş madalya kazandı!

  Buse Naz Çakıroğlu kimdir, kaç yaşında, nereli Buse Naz Çakıroğlu gümüş madalya kazandı
  expand

  Kokugikan Arena'da Buse Naz, Çin Taipeisi'nden Hsiao-Wen Huang'la karşılaşan Buse Naz Çakıroğlu, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 12. gününde boksta kadınlar 51 kiloda finale çıktı. Bugün final maçında ise 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları kadınlar boks 51 kiloda Buse Naz Çakıroğlu, Bulgar rakibi Stoyka Zhelyazkova Krasteva'yla karşı karşıya geldi. Peki, Buse Naz Çakıroğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Buse Naz Çakıroğlu'nun final maçı ile ilgili detaylar..

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'nda daha önce madalyayı garantileyen milli boksör Buse Naz Çakıroğlu 51 kilo yarı finalinde Tayvanlı rakibi Huang Hsiao-wen'i mağlup ederek finale yükseldi. Buse Naz, ilk rauntta oldukça iyi bir performans gösterdi ve 5 hakemin de tam puanını aldı. İkinci rauntta da 5 hakemin 3'ünden fazla puan alan Buse Naz, son rauntta da üstünlüğünü korudu ve adını finale yazdırdı. Milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları kadınlar boks 51 kiloda Bulgar rakibi Stoyka Zhelyazkova Krasteva'yla bugün karşı karşıya geldi.

  Buse Naz Çakıroğlu, ilk rauntta rakibinin kendisini köşelere sıkıştırmasına engel olamadı ve Bulgar boksör 5 hakemden de 10 puan aldı. İkinci rauntta da istediği oyunu ringe yansıtamayan Buse Naz, sadece bir hakemden tam puan alabildi. Son rauntta da Bulgar sporcu üstünlüğünü korudu ve Buse Naz Çakıroğlu, olimpiyatı gümüş madalya kazanarak tamamladı.

  BUSE NAZ ÇAKIROĞLU GÜMÜŞ MADALYA SAHİBİ

  Buse Naz'ın altın madalya mücadelesi vereceği final maçı 7 Ağustos Cumartesi günü TSİ 08.15'te yapıldı. 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları kadınlar boks 51 kiloda Buse Naz Çakıroğlu, Bulgar rakibi Stoyka Zhelyazkova Krasteva'yla karşı karşıya geldi. Mücadeleyi Bulgar boksör Krasteva kazandı ve altın madalyanın sahibi oldu. Milli boksörümüz Buse Naz Çakıroğlu, gümüş madalyaya uzanarak kadınlar boksta Türkiye'ye tarihteki ilk madalyayı kazandırdı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BUSE NAZ ÇAKIROĞLU KİMDİR?

  26 Mayıs 1996 doğumlu Buse Naz Çakıroğlu, Trabzon’da dünyaya geldi. Düzce Üniversitesi’nde, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği eğitimi aldı. Buse Naz Çakıroğlu, Fenerbahçe Spor Kulübü sporcusu. Çakıroğlu’nun boyu 164 cm ve 51 kiloda yarışıyor. Buse Naz Çakıroğlu, sıkletinde Avrupa Şampiyonu ve Dünya ikincisi. Milli boksör 2019 yılında 31 ülkeden 200'den fazla sporcunun katıldığı Büyük Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nın en iyi boksörü seçilmişti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow