Cüneyt Çakır hakemliği neden bıraktı? Cüneyt Çakır'ın kariyer hayatı bilgileri!

Cüneyt Çakır hakemliği neden bıraktı? Cüneyt Çakır'ın kariyer hayatı bilgileri!

Cüneyt Çakır hakemliği neden bıraktı?  Cüneyt Çakır'ın kariyer hayatı bilgileri!

Cüneyt Çakır, 45 yaşında hakemlik kariyerine son verdi. Bu gelişme sonrasında detaylar merak konusu oldu. UEFA Cüneyt Çakır'a en son 2 Ağustos'ta Şampiyonlar Ligi 3. Eleme Turu'nda oynanan Ludogorets-Dinamo Zagreb maçında görev vermişti. Peki, Cüneyt Çakır hakemliği neden bıraktı? İşte konuyla ilgili detaylar…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cüneyt Çakır, flaş bir kararla hakemliği bırakma kararı aldığını açıkladı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır'ın kariyerini noktaladığını duyurdu. Cüneyt Çakır’ın hakemliği neden bıraktığı merak ediliyordu. Çakır'ın hakemliği neden bıraktığı netlik kazandı. Cüneyt Çakır, 385 müsabakada görev yaparak üst seviyedeki aktif meslektaşları arasında en çok maça çıkan isim oldu.

CÜNEYT ÇAKIR HAKEMLİĞİ NEDEN BIRAKTI?

Büyükekşi, Cüneyt Çakır'ın hakemliği bıraktığını açıklarken, deneyimli hakemin yeni görevini de söyledi. FIFA kokartlı Türk hakem Cüneyt Çakır’ın yurt dışından birçok teklif almasına karşın Türk hakemliğine hizmet etmek istediğini kendilerine ilettiğini vurgulayan TFF Başkanı, tecrübeli hakemin alt kategorilerdeki hakemlere eğitim vermek istediğini aktardı.

CÜNEYT ÇAKIR KİMDİR?

Cüneyt Çakır'ın, 23 Kasım 1976 (45 yıl yaşında) doğumlu. Aslen Derepazarılı olan babası eski hakem ve MHK eski asbaşkanı olan Serdar Çakır'dır. Cüneyt Çakır Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Hakemliğin yanında sigortacılık mesleğiyle de uğraşmaktadır. 1994 yılında hakemlik kariyerine başlayan Çakır, 1997 yılında C klasman ve 1999 yılında da B klasman hakemi oldu. 

Kariyerinde UEFA 21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası, FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası, UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa Şampiyonası'nın yer aldığı 5 yarı final hakemliği bulunan Cüneyt Çakır, FIFA'nın atamasıyla Bahattin Duran ve Tarık Ongun ile birlikte hem UEFA Avrupa Şampiyonası ilk FIFA Dünya Kupası'nda görev alan Doğan Babacan'dan sonra ikinci Türk hakemidir.

Duran ve Ongun, FIFA Dünya Kupası'nda görev alan ilk yardımcı hakemler olarak kayıtlara geçti. Cüneyt Çakır, ekibiyle birlikte 6 Haziran 2015'te Şampiyonlar Ligi Finalinde Barcelona-Juventus maçını yöneterek Şampiyonlar liginde final yöneten ilk Türk hakem olmuştur.

Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Bugünkü maçlar 5 Ağustos 2022

Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Bugünkü maçlar 5 Ağustos 2022