hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bakan Kasapoğlu, ISSF 34'üncü Olağanüstü Genel Kurulu Toplantılarına katıldı

  Bakan Kasapoğlu, ISSF 34üncü Olağanüstü Genel Kurulu Toplantılarına katıldı
  expand
  KAYNAK DHA

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye'nin ev sahipliğinde 9-18 Ağustos 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen Konya 2021 5. İslami Dayanışma Oyunları’nın Organizasyon Komitesi Başkanı sıfatıyla İslami Dayanışma Oyunları Federasyonu (ISSF) Yönetim Kurulu üyesi olarak Suudi Arabistan’ın Cidde kentinde düzenlenen ISSF 34'üncü Yönetim Kurulu ve Olağanüstü Genel Kurulu Toplantılarına katıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bakan Kasapoğlu, İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerin Milli Olimpiyat Komiteleri temsilcilerinin bulunduğu genel kurulda, Konya 2021 oyunlarının sonuç raporuna ilişkin bir konuşma yaptı. Konuşmasında ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrası destekte bulunan ülkelere ve vatandaşlarına teşekkür eden Bakan Kasapoğlu, yaraların sarılması noktasında depremin ilk anından itibaren ülkemizin eşi benzeri görülmemiş bir dayanışma ve yardım seferberliği içinde olduğunu ifade etti.

  "5'İNCİ  İSLAMİ DAYANIŞMA OYUNLARI'NIN EN ÖNEMLİ KAZANANI İSLAMİ DÜNYANIN BİRLİĞİ"

  Türkiye'nin ISSF ile işbirliği içinde Konya 2021 5'inci İslami Dayanışma Oyunları’na en iyi şekilde ev sahipliği yapmak için en üst düzeyde gayret gösterdiğini vurgulayan Bakan Kasapoğlu, organizasyonun 4 kıtadan 6 binin üstünde misafirin katılımına sahne olduğunu söyledi. Bakan Kasapoğlu, Oyunlara 54 ülkeden katılan 4 bine yakın sporcunun 24 spor dalında verdiği mücadele sonrası 347 madalya seremonisinin düzenlendiğini kaydetti. Oyunlardaki doping kontrolleri, gönüllülerin rolü, Oyunların somut sportif mirası, uluslararası kamuoyunda tanıtımı konularına da değinen Bakan Kasapoğlu, kaybedeni olmayan organizasyonun en önemli kazananının İslam Dünyasının birlikteliği olduğunu ifade etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KONYA 2021OYUNLARININ SONUÇ RAPORU DEĞERLENDİRİLDİ

  Türkiye'de yaşanan depremler kapsamında ISSF'nin ülkemize desteklerini ileten bir video ile başlayan olağanüstü genel kurul toplantısı, Suudi Arabistan Spor Bakanı ve Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı olan ISSF Başkanı Prens Abdulaziz Bin Turki Al-Faisal Al Saud’un başkanlığında gerçekleştirildi. Ayrıca ISSF toplantıları marşında Bakan Kasapoğlu ile Suudi mevkidaşı arasında bir de ikili görüşme gerçekleştirildi.

  ISSF toplantılarının gündeminde; Konya 2021 Oyunlarının Sonuç Raporunun sunulmasının yanı sıra 7 Ağustos 2022 tarihinde Konya’da düzenlenen ISSF 11'inci Genel Kurulu Toplantısı Tutanağı, 2025 6'ıncı İslami Dayanışma Oyunları, ISSF 12'inci Genel Kurulu’nun tarihi ve yeri gibi bir çok konu üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantılarda, Konya 2021 Oyunları Genel Koordinatörlüğünün hazırladığı Oyunların Sonuç Raporu ve Oyunların Müsabaka Sonuçları Elkitabı’nın dağıtımının yanı sıra Bakan Kasapoğlu’nun konuşması sonrası 5'inci İslami Dayanışma Oyunları’na ilişkin Bakanlığımızın hazırladığı video gösterimi yapıldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow