hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti milli sporcumuzu Türkiye'ye getirecek uçağa uçuş izni vermedi

  Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti milli sporcumuzu Türkiyeye getirecek uçağa uçuş izni vermedi
  expand

  Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Hentbol A Milli Takımımızda Covid-19 testi pozitif çıkan Alperen Arabacı'yı Türkiye'ye getirecek ambulans uçağa skandal bir kararla uçuş izni vermedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hentbol Avrupa Şampiyonası gruplarına çıkma maçında Erkek Milli Takımımız Güney Kıbrıs Rum kesimi ile eşleşti. Türkiye'deki ilk müsabakayı takımımız 35-28 kazanmıştı.

  Milli hentbolcumuzun Covid-19 testi pozitif çıktı

  Bu maçın rövanşı için Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti'ne giden milli takımımızda forma giyen sporcumuz Alperen Arabacı'ya yapılan test sonucu Covid pozitif çıktı ve oyuncu karantinaya alındı.

  Rum kesimi ambulans uçağa uçuş izni vermedi

  Gençlik ve Spor Bakanlığı da hemen harekete geçerek Sağlık Bakanlığı ve Dış İşleri Bakanlığı'nın girişimleri ile milli hentbolcumuzu ambulans uçak ile Türkiye'ye getirilmek istedi. Fakat bakanlıkların bu girişimi skandal bir tavır takınan Rum kesiminin uçuş izni vermemesi ile engellendi.

  Türkiye'nin mücadele içerisinde bulunduğu Terör örgütlerine ofis açma izni veren Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin milli sporcumuzun sağlığı konusunda sergilediği tavır büyük tepkiyle karşılandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow