Kırkpınar’da dereceye giren pehlivanlar

Kırkpınar’da dereceye giren pehlivanlar

Kırkpınar’da dereceye giren pehlivanlar

661'inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde 14 boyda dereceye giren pehlivanlar, ödüllerini aldı. Bu yıl Kırkpınar’da şampiyon olan Cengizhan Şimşek’e kupa ve kemerini Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde, Minik-1, Minik-2, Teşvik-1, Teşvik-2, Tozkoparan, Ayak, Deste Küçük, Deste Orta, Deste Büyük, Küçük Orta Küçük, Küçük Orta Büyük, Büyük Orta, Başaltı ve Baş boylarında pehlivanlar kupalarını aldı.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde dereceye giren pehlivanlar şu şekilde oluştu:

Minik-1: 1. Yiğit Kabaktaş, 2. Egehan Kantarcı, 3. Süleyman Tufan, 3.Orhan Ceylan

Minik-2: 1. Hamza Yakup Orhan, 2. Abdurrahman Eker, 3.Aydıncan Gümüşdağ, 3.Kemalcan Şakar

Teşvik-1: 1. Emre Baran, 2. Ömer Gül, 3. Emirhan İbrahim Doğan, 3.Muhammed Mustafa Kalyon

Teşvik-2: 1. Yiğit Arda Aluç, 2. Atahan Bartu Çetin, 3. Serhat Abay, 3. Arda Kaan Karamıklı

Tozkoparan: 1. Beytullah Sarı, 2. Barış Kemal Yiğit, 3. Bayram Gümüşdağ, 3. İsa Arda Turhan

Ayak: 1. İlker Gönültaş, 2. Efe Şahan, 3. Özer Özgür Aslan, 3. İsmail Gençer

Deste Küçük: 1. Yasin Yeşil, 2. Onur Keskin, 3. Ramazan Efe Boztaş, 3. Hüseyin Şenel

Deste Orta: 1. Muhammed Enes Özcan, 2. Yusuf İslam Taş, 3. Murat Gonca, 3. Ömer Bulut

Deste Büyük: 1. İlker Durmuş, 2. Rıza Durmuş, 3. Tuğberk Koç, 3. Berk Avcı

Küçük Orta Küçük: 1. Yunus Emre Akman, 2. Burak Bozkurt, 3. Ensar Bıyık, 3. Serhat Göçmez

Küçük Orta Büyük: 1. Atahan Eser, 2. Emin Erdfoğan, 3. Mustafa Çoban, 3. Muhammet Ali Eryüksel

Büyük Orta: 1. Bekir Eryücel, 2. Ramazan Evren, 3. Burak Şahin, 3. Kadir Güleşen

Başaltı: 1. Ali İhsan Batmaz, 2. Mustafa Arslan, 3. Mustafa Doğan Özkaya, 3. Serdar Yıldırım

Baş: 1. Cengizhan Şimşek, 2. Mustafa Taş, 3. İsmail Balaban, 3. Ertuğrul Dağdeviren

En İyi Peşrev: Tansel Umut, Serkan Üğdüler, Ufuk Yanık