Son dakika Mete Gazoz altın madalya kazandı

Son dakika Mete Gazoz altın madalya kazandı

Son dakika Mete Gazoz altın madalya kazandı

Son dakika haberine göre Milli okçu Mete Gazoz, Bulgaristan Grand Prix'inde Klasik Yay Erkeklerde altın madalya kazandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bulgaristan'da sona eren Avrupa Grand Prix müsabakaları klasik yay erkeklerde Mete Gazoz altın madalyanın sahibi oldu.

Türkiye Okçuluk Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, başkent Sofya'da düzenlenen müsabakalarda klasik yay erkeklerde Mete Gazoz, finalde Moldovalı Dan Olaru'yu 6-0 yenerek birinciliği elde etti.

Mete Gazoz ve Gülnaz Büşranur Çoşkun’dan oluşan klasik yay karışık takımı ise finalde Rusya'ya 6-2 mağlup oldu ve gümüş madalyada kaldı.

Sabah seansı 

Okçulukta Bulgaristan'da devam eden Avrupa Grand Prix müsabakalarının sabah seansında ise Türkiye 2 altın, birer gümüş ve bronz madalya aldı.

Türkiye Okçuluk Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, başkent Sofya'daki organizasyonda Yeşim Bostan, Gizem Elmaağaçlı ve Ayşe Bera Süzer’den oluşan Türkiye Makaralı Yay Kadın Takımı, finalde Estonya'yı 227-225, Yeşim Bostan ve Demir Elmaağaçlı'dan kurulu Türkiye Makaralı Yay Karışık Takımı da aynı ülkeyi 155-153 mağlup ederek altın madalya kazandı.

Demir Elmaağaçlı, Evren Çağıran ve Samet Can Yakalı'dan oluşan Türkiye Makaralı Yay Erkek Takımı ise finalde İtalya ile 226-225 biten mücadele sonucunda gümüş madalyanın sahibi oldu.

Makaralı yay kadınlarda Ayşe Bera Süzer, Hırvat Amanda Mlinaric'i 140-139 yenerek bronz madalyayı boynuna taktı.

Türkiye organizasyonu 3 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalyayla tamamladı.