hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Spor hayatını zirvede bitirmek istiyor

  Spor hayatını zirvede bitirmek istiyor
  expand
  KAYNAKAA

  Milli cimnastikçi Ümit Şamiloğlu, Mersin'de 1-3 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenlenecek Artistik Cimnastik Dünya Kupası üçüncü ayağında altın madalyaya uzanıp, dünya sıralamasında birinciliği garantileyerek, sporu zirvede bırakmak istediğini belirtti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bolu'da Karaçayır Mahallesi'nde bulunan Murat Canbaş Cimnastik Salonu'nda çalışmalarını sürdüren Ümit Şamiloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 26 yıllık spor hayatının sonlarına geldiğini, bu süre içerisinde Dünya Kupası şampiyonlukları, Akdeniz Oyunları şampiyonlukları, 14 yıl Türkiye şampiyonluğu, Avrupa şampiyonluğundaki madalya gibi birçok başarıya imza atarak, güzel bir spor hayatı geçirdiğini söyledi.

  Ümit Şamiloğlu ve İbrahim Çolak'tan 3 madalya

  Elde edilen başarılarla Türk cimnastiğini dünyaya tanıttıklarını anlatan Ümit Şamiloğlu, "Spor hayatımı bırakmak için son 2 ayım. Bu sene Dünya Kupası'nın iki ayağında da altın madalya kazandım. Dünya sıralamasında birinciyim. Önümüzde Avrupa Şampiyonası var. Orada bronz madalyayı altına çevirmek istiyorum. Mersin'de, 1-3 Temmuz 2016 tarihinde Artistik Cimnastik Dünya Kupası üçüncü ayağında da altın madalyayı alarak, dünya sıralamasında birinciliği garantilemek istiyorum. Bunu da başardıktan sonra dünyanın zirvesinde spor hayatıma son vereceğim." şeklinde konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow