hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Tuna Tavus kimdir, kaç yaşında? Tuna Tavus boyu ve kilosu

  Tuna Tavus kimdir, kaç yaşında Tuna Tavus boyu ve kilosu
  expand

  Sosyal medyada yemek yediği görüntüler ve kaldırdığı ağırlıklarla popüler olan Tuna Tavus binlerce kaloriyi kısa sürede alarak dikkatleri üzerine çekmişti. Powerlifting sporu ile uğraşan Tavus’un çeşit alanlarda dereceleri bulunuyor. Peki, Tuna Tavus kimdir, kaç yaşında? İşte Tuna Tavus’un boyu ve kilosu…

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sosyal medyada damacanayı küçük bir su şişesi gibi kaldırması ve kısa süre içerisinde binlerce kalori tüketebilmesiyle tanınan powerlifting sporcusu Tuna Tavus son dönemin en popüler isimlerinden biri oldu. İşte genç sporcuyla ilgili bazı bilgiler…

  TUNA TAVUS KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

  1999 doğumlu olan Tavus, 22 yaşında olmasına rağmen insan vücudunun kaldırmakta oldukça zorlanacağı yükleri uğraştığı spor sayesinde kolaylıkla kaldırabiliyor. Genç sporcu bir oturuşta 10’a yakın orta boy pizzayı ya da 1 tencere pilav ve 1 kilogram tavuğu rahatlıkla tüketebiliyor.

  Saatler süren antrenmanları için enerji, karbonhidrat ve protein depolamak isteyen Tavus, çeşitli alanlarda yiyecek rekoru denemeleri yapıyor. 140 sushi veya 8 hamburger Tavus için sıradan bir öğün haline gelebiliyor.

  TUNA TAVUS BOYU VE KİLOSU

  1 metre 99 santimetre boyunda olan Tavus’un ağırlığı ise yarışmalara hazırlandığı döneme göre değişkenlik göstermekle birlikte 140-148 kilogram arasında değişiyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Tuna Tavus kimdir, kaç yaşında Tuna Tavus boyu ve kilosu

  POWERLİFTİNG NEDİR?

  Powerlifting, squat (çömelme), bench press (yatarak halter kaldırma) ve deadlift (yerden ağırlıkla doğrulma) hareketlerinden oluşan bir güç sporudur. Yarışmalarda amaç sporcuların bu üç harekette en yüksek ağırlığı kaldırmaya çalışmasıdır. Sporcunun her hareket için üç deneme hakkı vardır.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow