Emre Demir kimdir, kaç yaşında, nereli? Emre Demir hangi takıma transfer oldu?

Emre Demir kimdir, kaç yaşında, nereli? Emre Demir hangi takıma transfer oldu?

Emre Demir kimdir, kaç yaşında, nereli? Emre Demir hangi takıma transfer oldu?

Emre Demir’in hayatı transfer haberleri sonrasında merak edilmeye başladı.  Kayserispor formasını giyen genç oyuncu, bir süredir Paris Saint Germain ve Barcelona takımları tarafından yakından takip ediliyordu. Menajeri transferinin gerçekleştiğini açıkladı. Bu açıklama sonrasında Emre Demir’in kariyeri ve hayatıyla ilgili detaylar merak edilmeye başladı. Peki, Emre Demir kimdir, kaç yaşında, nereli? Emre Demir hangi takıma transfer oldu? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler..

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Emre Demir, genç yaşında gösterdiği performans ile büyük kulüplerin ilgisini çekti. Kayserispor tarafından alt yapıda yetiştirilen Emre Demir'e yurtdışından teklifler geldi. Transfer haberlerinin ardından kariyeri ve hayatı ile dikkat çekmeye başladı. 

EMRE DEMİR HANGİ TAKIMA TRANSFER OLDU?

Türk futbol tarihine geçecek önemli bir transfere imza atan Emre Demir, Katalan devi tarafından, “Barcelona’da bir Mersinli” anonsuyla tanıtıldı, 2017’den beri süren rüya nihayet gerçekleşti. Menajeri Ahmet Bulut'un anlaşmanın sağlandığını duyurmasının ardından Emre Demir, kendisini Barcelona renklerine bağlayan imzayı attı. Katalan devi tarafından, “Barcelona’da bir Mersinli” anonsuyla duyurulan genç futbolcu, 2022-23 sezonunda Barcelona’da olacak.

Barça’nın meşhur akademisi La Masia’da vücut ölçülerinden futbol tekniğine kadar tüm detaylarıyla incelenen yetenekli yıldız farklı mevkiilerde oynatıldı. Orta saha haricinde sağ bek, sağ kanat, sol kanat, stoper ve forvet olarak denenen Emre, futbol zekası ve pas yeteneği nedeniyle orta saha olarak kayıt edildi. 

Emre, FIFA’nın 18 yaş altına uyguladığı uluslararası transfer yasağı nedeniyle şu anda alınamadı ancak anlaşma sağlandı. Katalan kulübü, genç oyuncunun Kayserispor’da sezon sonuna kadar devam etmesini istedi. Barcelona tıpkı kendi oyuncusu gibi Emre Demir’in gelişimini burada izleyecek. Emre Demir’in verileri, lig kayıtları ve performansı sürekli Barcelona’ya aktarılacak. 2027 yılına kadar sözleşme imzalanan ve 400 milyon euroluk serbest kalma bedeli ödenen Emre Demir önce Barcelona B’ye katılacak ardından A takımla idmanlara çıkarılacak.

EMRE DEMİR KİMDİR?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Emre Demir, 15 Ocak 2004 tarihinde Mersin'de dünyaya geldi. Nisan 2014'te Kayserispor'da filiz lisansı çıkan Emre Demir, hızı ve yetenekli sol ayağı ile öne çıkıyor. Barcelona'nın altyapı tesisleri olan dünyaca ünlü La Masia'da denemeye alınacak genç oyuncu, beğenilmesi halinde Katalan ekibine transferi için görüşmelere başlanacak.

İspanya'ya gitmeden önce Başkan Erol Bedir, Teknik Direktör Sergen Yalçın, Genel Menajer Ali Reşat Çağan, futbolcular, yöneticiler, takım arkadaşları ile vedalaştı. Kayserispor, Emre Demir’i Mersin 1. Amatör Küme takımlarından Kuvayi Milliye’den transfer ettikten sonra özel çalışmalar ile güçlenmesine ve tecrübe kazanmasına uğraş vermişti. Emre, küçük yaşına rağmen tecrübe kazanması için zaman zaman profesyonel takım ile idmanlara katılmıştı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kayserispor U14 takımında 10 numara mevkisinde forma giyen Emre Demir U14 takımıyla çıktığı 42 maçta attığı 46 golle dikkatleri üzerine çekti. Akademi Ligi U14 Türkiye Finalleri'nde 4 maça çıkan Emre 2 gol atma başarısı gösterdi.