hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Abdullah Avcı: Yabancı sayımız dolu

  Abdullah Avcı: Yabancı sayımız dolu
  expand

  Süper Lig’in 20’nci haftasında Trabzonspor, İstanbulspor'u 4-0 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, İstanbulspor’un kariyerindeki yerini anlatarak, Fatih Tekke hakkında övgü dolu sözlerle bahsetti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Avcı, “Bu toprağın yetiştirdiği çok özel bir oyuncu. O'nunla çalışmak kısmet olmadı ama hayranlıkla izlediğim, çok büyük bir oyuncu potansiyeli. Milli takımda ve Trabzonspor’da önemli işler yaptı. Uzun zamandır izliyorum. Bu oyuna kafasını yorup iyi şeyler yapmaya, oyunu geliştirmeye çalışıyor. Umarım özel oyunculuğunu teknik adamlığında da Trabzonspor’da doğru zamanda doğru şekilde o fırsat geldiğinde en iyi şekilde kullanabileceğini düşünüyorum. Şampiyon olduğumuz günün ertesi gün arayıp bizi tebrik etmişti. O duyguları oda bizimle beraber yaşadı. Bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum” dedi.

  "DAHA FARKLI OLABİLİRDİ"

  Karşılaşmayı değerlendiren Avcı, “Rakibimiz bizi bekleyeceklerdi, biz topa sahip olarak oynayacaktık. Oyunun senaryosu bu şekildeydi. Biz oyuna bu senaryoda başladık. İlk 10 dakikada bazen oyuna çok müdahil olmak istemiyorum. Oyuncuların bazen topa temas etmek bazen oyunun içine girmek, bazen oyunda daha sıcak hale gelmek için otun formasyonundan uzaklaşabiliyorlar. Orta sahada da merkezde de sayısal olarak fazlalığımız olmasına rağmen pasın şiddetini ve kalitesini süre geçtikçe artıramadık. Daha çabuk topu çevirmemiz lazım, mesafeyi çok hızla kat etmemiz, oyunun yönünü çabuk değiştirmemiz, kenarları daha fazla kullanmamız lazım. Rakip de buna 30 dakika doğru savunma yaparak doğru cevaplar verdi ama biz daha hareketli olabilirdik, daha hızlanabilirdik. Duran toptan golü bulduk. İkinci yarının başı itibarıyla oyun daha hızlı hale geldi. 2-0 olunca oyuncunun özgüveni daha fazla yerine geliyor. Sonrasında 4-0’lık sonuç ortaya çıktı. Daha farklı olabilirdi. Çarşambadan sonra oynayan ve oynamayan, bazen 120 dakika oynayan oyuncuları herkesi doğru kullanmaya çalıştık. Bütün oyuncu grubu da buna doğru cevabı verdi. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Taraftarımıza özellikle teşekkür ediyorum. İç saha yenilmezliğimiz 35 maç olmuş. Bundaki en büyük faktörlerden bir tanesi Trabzonspor taraftarıdır. Trabzonspor onları mutlu ediyor, mutlu etmeye devam edecek. Bu yarışta iniş çıkışlar vardır. 26 ayda en fazla puan alan en fazla kupa kazanan takımız ve bunun sürekliliğini daha iyi hale getirip daha iyi organze olmaya çalışıyoruz. Trabzonspor sahada hiçbir zaman vazgeçmeyecek” diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "VISCA'NIN DÖNÜŞÜNÜ DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ"

  Edin Visca’nın sözleşmesinin dondurulduğu iddialarını yanıtlayan Avcı, “Öyle bir durum yok. Visca’nın doktor kontrolü devam ediyor. Daha hızlı iyi gidiyor. Visca çok değerli oyuncu. O olmayınca formasyonda değişiklik yapmak zorunda kalıyoruz. Edin Visca’nın dönüşünü dört gözle bekliyoruz. Şu an itibarıyla süremiz var. Transfer ayı içinde neler yapabileceğimizi göreceğiz. Şu an itibarıyla bir şey yok. Visca’nın sağlık durumunu takip ediyor ve dönmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "YABANCI SAYIMIZ DOLU"

  Devre arasında transfer planlaması hakkında konuşan Avcı, “Yabancı sayımız şu an dolu. Yerli oyuncu belki kaynaktan kullanmak çok kolay durmuyor. Trabzonspor’un menfaatleri doğrultudunda ne gerekiyorsa onu yapacağız. İlla transfer yapalım, kulübü zor durumda bırakalım gibi bir şeyi hiçbir yerde ve hiçbir zaman yapmadım. Şu an itibarıyla bir şey gözükmüyor” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow