Ali Koç Barcelona için imzayı attı

Türkiye'nin global markalarından Beko, Barcelona Futbol Kulübü (FCB) ile 2014 yılından beri yürüttüğü sponsorluğu 3 yıl daha uzatan ve sponsorluk kapsamını genişleten sözleşmeye imza atarak kulübün global baş sponsoru oldu.1 / 9
Ali Koç Barcelona için imzayı attı
Barcelona'nın Beko ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının yenilenmesine kulüp başkanı Josep Maria Bartomeu, futbolcu Gerard Pique ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Koç katıldı.
2 / 9
Ali Koç Barcelona için imzayı attı
İmza töreninde konuşan Ali Koç, "Dünyanın en büyük kulüplerinden biri olan FC Barcelona ile sponsorluk anlaşmasını uzattığımız için mutluyuz" ifadelerini kullandı.
Barcelona formasının sol kolunda yer almaya devam edecek Beko, aynı zamanda antrenman formasının ön ve arka kısmında yer alacak.
4 / 9
Ali Koç Barcelona için imzayı attı
Buna göre Beko logosu, FCB'nin antrenman formalarının göğsünde de yer alacak. Beko, FCB'nin yıldız oyuncusu Gerard Pique ise Beko'nun küresel sosyal girişimi "Şampiyonlar Gibi Beslen" projesinin kampanya elçisi olacak.
5 / 9
Ali Koç Barcelona için imzayı attı
3 yıl için yapılan bu anlaşmadan Barcelona, 57 milyon euro gelir elde edecek.
Koç'un açıklamaları şu şekilde;
6 / 9
Ali Koç Barcelona için imzayı attı
"Geride bıraktığımız dört yılda son derece verimli bir iş birliğine imza attık. FC Barcelona sportif başarısını istikrarlı bir şekilde artırırken, Beko da global marka pozisyonunu dünya çapında güçlendirdi. Her iki marka da sporun birleştirici ve iyileştirici gücüne yürekten inanarak, sporun temsil ettiği değerleri attıkları her adıma taşıyor. Yeni dönemdeki ortaklığımızın, küresel başarılarımızı ve sağladığımız toplumsal katma değeri artıracağına inanıyoruz.”
8 / 9
Ali Koç Barcelona için imzayı attı
Barcelona Futbol Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu Floreta ise konuşmasına Türkçe “merhaba” diyerek başladı.

Beko ile iş birliği sürecinde sportif olarak birçok başarılara kavuştuklarını anlatan Floreta, “Kulübümüz ile Beko imajını birleştirdi. Şu anda 40 ülkeden fazla görünümümüz var. Neticede iş birliğimizi geliştirme kararı aldık ve Beko artık baş sponsorumuz haline geliyor.” dedi.
9 / 9
Ali Koç Barcelona için imzayı attı
Floreta, şunları kaydetti:

“Bugün lider küresel bir marka olan Beko ile stratejik bir ortaklığa imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2014’ten bu yana samimiyet ve güven üzerine kurulu bir iş birliği geliştirdik. Kulübümüzün bu dönemde kaydettiği sportif başarılar ve küresel etkileşimde Beko’nun da önemli rolü var. Sonuç olarak Beko, Nike ve Rakuten ile birlikte ana sponsorluğumuzu üstlendi. Bu süreç büyük gayrimenkul projemiz Espai Barça ile birlikte pozisyonumuzu dünya genelinde daha da güçlendirecek diğer stratejik projeler için de önemli bir adım.”

Öte yandan, basında yer alan haberlere göre sponsorluğun 3 yıl için toplamda 57 milyon avro olduğu belirtiliyor.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS