hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ali Koç: Bizi hayretlere düşürdü

  Ali Koç: Bizi hayretlere düşürdü
  expand

  Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, gündeme ilişkin FB TV'de çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Ali Koç, TFF Başkanı Nihat Özdemir'e eleştiriler yöneltti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ali Koç'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

  "Dün sadece Galatasaraylı taraftarları değil, tüm futbolseverleri üzen bir olay gerçekleşti. Muslera'ya ve Galatasaray'a geçmiş olsun diliyorum. Muslera, bizim Alex gibi bir futbolcu. Herkesin çok sevdiği bir isim.

  3 Temmuz kumpası bizim için hafif bir konu değildir. Bu olayı çok insan takip ediyor ama bazı insanlar da parça parça görüyor. Bütünsel bakış açısından uzak olursan, bu olayın ne kadar vahim olduğunu, hatta skandal olduğunu görebilmek güç. Türkiye'de medya çok çabuk değişiyor. Medya eski medya değil. Medya; en şeffaf, en etik bilgilendirme görevini yerine getirmiyor. Biz de medya tarafından çok sevilen bir kulüp olmadığımız için, bizim söylemlerimiz genelde hak ettiği şekilde ele alınmıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Nihat Özdemir'in açıklamalarında bir yanlışlık vardır, sakin olun, sabah ola hayrola dedim. Sabah buluştuk, izledim. Olayın tahminimden farklı olduğunu gördüm. Durup dururken arı kovanına çomak sokmak var burada. Öyle olunca da ne oluyor, arılar saldırmaya başlıyor.

  Bu kahpe örgüt, en ihtişamlı olduğu dönemlerde bize saldırdı. 7'den 70'e tüm Fenerbahçeliler, geri atmadan mücadele ettik. Zamanla neyin ne olduğu ortaya çıktı. Bu ülkedeki bu mücadelenin fitilini ateşleyen Fenerbahçe'dir. Nihat Özdemir, yaptığı açıklamada 'Fransa'da da oldu, İtalya'da da oldu, bizde de oldu' diyor. Bu basına çok yansımadı.

  Çok basit bir soru sorduk Nihat Bey'e, '2010-11 şampiyonu kim?' dedik ama bu düzeltme fırsatı kullanılmadı. Ortamı yatıştırmak yerine gerilimi tırmandırmayı tercih etti. Bizi hayretlere düşürdü. Selim Soydan da 'Nihat Özdemir'i harcamayın' demiş. Selim Abi biz de Fenerbahçe'yi harcatmayız.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow