hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ali Koç'tan Batshuayi ve Weghorst açıklaması

  Ali Koçtan Batshuayi ve Weghorst açıklaması
  expand

  Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Kayserispor müsabakasının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Ali Koç, Beşiktaş'ın golcüsü Wout Weghorst'un kendilerine önerildiğini belirtti. Ali Koç, Michy Batshuayi konusunda da transfer süreci hakkında itirafta bulundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Fenerbahçe Başkanı Ali Koç gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kayserispor maçının ardından konuşan Ali Koç, sarı-lacivertlilerin oyununu ve transfer dönemini değerlendirdi. Başkan Ali Koç, Beşiktaş'ın yıldızı Wout Weghorst'un Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus tarafından istenmediğini açıkladı. Öte yandan Michy Batshuayi'yle aralarında geçen konuşmayı aktardı.

  Kayserispor maçıyla ilgili konuşan Ali Koç, "Özlediğimiz, arzuladığımız coşkuyu gördüm" dedi.

  TFF binasına ve Galatasaray Adası'na yönelik yapılan saldırılar hakkında konuşan Başkan Ali Koç, "TFF ve Galatasaray'a yapılan saldırıları meczup kişiler tarafından yapılan, tekrarlanmayacak olaylar olarak görmek istiyorum" açıklamasını yaptı.

  Sarı-lacivertlilerinin gündemini yorumlayan Fenerbahçe Başkanı, "Dördüncü hafta bitti, Fenerbahçe'nin en büyük rakibi; kendi camiamız. Geçen hafta çok kötü bir hava estirildi, bunu körükleyenlerin kimler olduğunu biliyoruz. Sosyal medyada yaratılan hava büyük soru işaretidir" ifadeleri kullanıldı.

  Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Wout Weghorst'un transfer döneminde kendilerine önerildiğini belirtti. Başkan Ali Koç konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Yurt dışından bugün geldim. Bazı gazeteler alaycı bir şekilde ele almışlar; 'Fırsat transferi buymuş' Yok Trabzonspor'un bizimle ilgili paylaşımları... Weghorst da bize önerildi, hocanın profiline uymadı. Maxi Gomez de bize önerildi. Salı günü almayacağımızı söyledik."

  Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Michy Batshuayi'nin uzun süredir transfer listelerinde olduğunu dile getirdi ve "Batshuayi, hocamıza verdiğimiz üç profilden biriydi. Üç ay önce Batshuayi'nin fiyatı bu muydu? Yok Nottingham evrakları yetiştirememiş... Fenerbahçe taraftarı uyanın artık" diye konuştu.

  Cristiano Ronaldo iddiaları hakkında açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Başkanı, "Bir de Cristiano Ronaldo... İnsanlar hiç mi rakam bilmiyor. Beklentiler yükseltiliyor, sonra da biz beceriksiz konumuna düşüyoruz. Son dakika Everton ve Nottingham, Batshua'yi izledi. Anlaşma da yaptılar. Ben, oyuncuyu aradım. Başka alternatifimiz de vardı. Batshuayi 'Bavullarımı hazırlıyorum, geliyorum' dedi. Ali Koç, 'Gönlün Premier Lig'de olabilir' dedim. Ancak ailesinin İstanbul'da olduğunu söyledi. Menajeri de bizimle masaya oturacaklarını söyledi. Biz alınca, evrak yetişmedi oluyor" dedi.

  Fenerbahçe taraftarına seslenen Başkan Ali Koç, "Hocaya ve takıma güveniyorum. Tek soru işareti, takımın göstereceği refleksler. Sene sonu hesap veririz. Artık destek gösterme zamanı. Şu an yüzde 70 ile oynuyoruz. Ancak bizim camiada yaşananlar, başka camialarda yaşanmıyor. Bir de medyada bizim yaptıklarımız küçültülüyor. Ve genç taraftarlar etkileniyor. Büyük resmi görün, satır aralarını okuyun" diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Fenerbahçe'nin transfer çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Ali Koç, "Ayrılacak oyuncularımız olacak. Bazıları için görüşmelerimiz devam ediyor. U-21 yabancı alabiliriz, Türk de alabiliriz. Biz bir şeyi kafaya koyarsak, başka kimse o futbolcuyu alamaz" dedi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow