Alman kulüpler, "gol çizgisi teknolojisine" karşı

Alman kulüpler, "gol çizgisi teknolojisine" karşı

Alman kulüpler, "gol çizgisi teknolojisine" karşı

Alman Profesyonel Futbol Kulüpler Birliğinin (DFL) karşılaşmalarda "gol çizgisi teknolojisini" uygulamayacağı bildirildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Frankfurt'ta DFL tarafından düzenlenen toplantıda, Bundesliga'dan 9,  2. Futbol Ligi'nden 15 kulüp  gol çizgisi teknolojisinin kullanılmasına karşı çıktı. Alman Profesyonel Kulüpler Birliği Başkan Başkanı Reinhard Rauball, toplantıda yapılan oylamada gerekli 3'te 2'lik çoğunluğa ulaşılamadığını belirterek, ''Bu konu şimdilik bizim için kapandı'' dedi.

Gol çizgisi teknolojisinin kullanılmasına olumlu bakan Bayern Münih Yönetim Kurulu Başkanı Karl-Heinz Rummenigge, kulüplerin verdiği karardan üzüntü duyduklarını belirterek, ''Demokratlar olarak bu kararı kabul etmemiz lazım'' dedi. Rummenigge, bundan sonra da karşılaşmalarda verilen yanlış hatalarla yaşanması gerektiğini ifade ederek, bu teknolojiye karşı çıkanların bundan sonra şikayet etmemeleri gerektiğini kaydetti.

Eintracht Frankfurt Başkanı Heribert Bruchhagen ise futbolun her yerde aynı koşullar alında oynanması gerektiği görüşünü savunarak, demokratik bir şekilde yapılan oylamaya saygı duyulması gerektiğini ifade etti.

DFL Direktörü Andreas Rettig ise toplantıda kale çizgisi hakemlerinin karşılaşmalarda görev yapmasına karşı oldukları yönünde açık bir şekilde görüş belirtiklerini ifade etti.

Bu sezon Bayer Leverkusen-Hoffenheim arasında oynanan karşılaşmada Stefan Kiessling'in auta gönderdiği top, yan ağalardan kaleye girmiş ve hakem gol kararı vermişti. Karar, ülkede tartışmalara neden olmuştu. Kale çizgisi teknolojisinin, bu yıl Brezilya'da düzenlenecek Dünya Kupası maçlarında kullanılacağı belirtiliyor.