Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu'ndan kınama mesajı

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu'ndan kınama mesajı

Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu'ndan kınama mesajı

Altay Kulübü Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, son günlerde kulüpte yaşanan istenmeyen olaylarla ilgili olarak Facebook hesabından bir kınama mesajı yayımladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ekmekçioğlu'nun açıklaması şöyle:

"BÜYÜK ALTAY CAMİAMIZA...

Büyük Altayımız her zaman kadim centilmenlik geleneklerine bağlı kalarak karşılıklı saygı çerçevesinde taraftarı, sporcusu ve yöneticileriyle birlikte, bir takım ruhu ile yönetilmiştir. Bu sürecin oluşumundaki en büyük pay itici gücümüz olan Altay Spor Kulübü’nün adı gibi Büyük Taraftarı ve Camiası olmuştur.

Nihai hedefimiz olan sportif başarı her zaman Fair-Play çerçevesinde kendisini göstermiş olup, tüm branşlarda alınan skorlardan öte centilmenlik ve mücadele ruhu sportif başarımızın anahtarı olmuştur. Altay Spor Kulübü hiçbir zaman hedefe ulaşmak için yalnızca skor odaklı ilkel bir yarışın içinde olmamıştır.

Bu anlayışla geride bıraktığımız 2 yılda kazanılan 2 şampiyonluk ile Süper Lig hedefine bir adım daha yaklaşmış bulunmaktayız. Hedefe giden yolda büyük mücadele veren futbol takımımız ligin son haftalarında istenmeyen puan kayıpları yaşamıştır. Bu puan kayıplarına bir taraftarımızın söylemiş olduğu takımımızın moral ve motivasyonunu bozucu tehdit ve şiddet içeren söylemler camiamız içinde büyük bir üzüntü yaratmıştır.

Hiç kimse camiamızın taraftarları ile futbolcularımızı karşı karşıya getirecek söylemlerde bulunarak birlik ve beraberliğimize zarar verici davranışlar içinde bulunamaz. Ayrıca unutulmaması gereken bir diğer gerçek ise tehdit edilen bu sporcularımızın bir kısmının kulübümüzü 3.Lig’ten 1. Lig’e çıkarmak için mücadele ederek ter döken futbolcularımız olmasıdır.

İyi günlerinde alkışladığımız bu futbolcularımızın bu kötü günlerinde de yanlarında olarak hep birlikte Büyük Altayımız’ın birlik-berberliğini göstermeliyiz. Mesnetsiz gerekçelerle statlara alınmayan, en zor deplasmanlarda her türlü olumsuz olaya maruz kalsa dahi takımını yalnız bırakmayan Büyük Altay taraftarı her zaman her yerde ve her koşulda kutsal formamızı taşıyan sporcularımıza sahip çıkmaya devam edecektir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Camiamızın centilmenlik ruhuna yakışmayan şiddet ve tehdit içerikli bireysel söylemleri ve davranışları Altay Spor Kulübü yönetimi olarak kınıyoruz. Bu söylemler asla camiamızın tümüne mal edilemez. Kulüp yönetimimiz her zaman taraftarı ve sporcusunun yanında bir bütün olarak hedeflerine koşmaya devam edecektir.

Özgür EKMEKÇİOĞLU
Altay Spor Kulübü Başkanı"