Arda Turan transferinde yeni gelişme

  1. Spor
  2. Futbol
Arda Turan transferinde yeni gelişme

Galatasaray'ın transfer etmek istediği Arda Turan ile ilgili Katalan basını yeni gelişmeleri okuyucularına duyurdu.Mundo Deportivo'da yer alan haberde; Galatasaray'ın Arda Turan'ı çok istediği, Arda Turan'ın da bu transfer için Barcelona yönetimine talepte bulunduğu kaydedildi.
Barça 20 milyon euro istedi
Barcelona'nın ise Galatasaray ile pazarlık halinde olduğu belirtilirken, İspanyol kulübün bu transfer için 20 milyon euro istediği ifade edildi.
Galatasaray 10 milyon euro veriyor
Galatasaray'ın ise Arda Turan için 10 milyon euro önerdiği ve bu rakamdan yukarıya çıkamayacaklarını her iki görüşmede de Barcelona tarafına ilettiği notu düşüldü.
İkinci görüşme sonrası bu transfer görüşmelerinin son güne kadar devam edebileceği, Barça'nın tüm ihtimalleri değerlendireceği ve transferin kapanacağı tarih olan 7 Eylül'den önce çözülmesinin kolay olmadığı vurgulandı.
Valverde kadroda düşünmüyor
Bir diğer Katalan gazetesi olan Sport ise; Arda Turan'ın Galatasaray'a dönmek istediği, zira Barcelona'nın yeni teknik direktörü Ernesto Valverde'nin de planları içerisinde olmamasının bu transferin ana faktörü olduğu kaydedildi.
Ancak, Barcelona ile Galatasaray adına görüşmeleri sürdüren menajer Ahmet Bulut'un transfer için anlaşamadığı ifade edildi.
Öte yandan, Barcelona'nın Arda Turan'ı kiralamaya sıcak bakmadığı ve o kapıyı kapattığı, Milli yıldızı bonservisiyle birlikte satmak istediği belirtildi.
Başkan Dursun Özbek'ten Arda Turan açıklaması
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek Igor Tudor ve Arda Turan ile ilgili açıklamalarda bulundu. Özbek, "Arda Turan çok iyi bir Galatasaraylı. Elbette Arda'nın hizmet vereceği en önemli yer Galatasaray" dedi.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS